Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Zawodnicy pokonają bydgoski Kartodrom aż trzkyrotnie.

Rusza Autoslalom Cup 2013

Data publikacji: 2013-04-22

Już w najbliższą niedzielę, 28. kwietnia, rusza nowy sezon AutoSlalom Cup 2013. Tym razem miejscem zmagań kierowców z Kujaw i Pomorza będzie wyremontowany tor kartingowy Kartodrom na bydgoskim Fordonie.

Lokalizacja zawodów: Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie

W niedzielę 28. kwietnia w Bydgoszczy na nowym torze kartingowym przy ulicy Fordońskiej 116 startuje nowy sezon cyklu Mistrzostw Okręgu PZM w Auto Slalomie. Kartodrom po przebudowie liczy prawie 1000m długości i będzie pokonywany dwa razy podczas jednego przejazdu. Na zwodników czeka więc jedna próba sportowa, lecz przejeżdżana aż trzykrotnie. Najgorszy wynik przejazdu zostanie odrzucany.

Przysłowiową trase będą wyznaczały "bramki", a za każde potrącenie słupka zawodnik otrzyma sekundy karne, doliczane do końcowego wyniku. Nie będzie to jednak znienawidzona przez kierowców KJSów "pachołkolandia". Precyzja jazdy i dobra technika to klucz do sukcesu. Ogranizatorzy zapraszają również kierowców w cywilnych samochodach. Tor po remoncie jest równy jak stół i nie ma obawy o uszkodzenie zawieszenia czy felgi. Rywalizacja w Auto Slalomie to również dobra okazja do pojeżdżenia swoim samochodem po profesjonalnym torze wyścigowym. Dla kibiców została przygotowana specjalna rampa, a informacje na bieżąco będzie przekazywał speaker.

Zgłoszenia na pierwszą rundę AutoSlalomu przyjmowane są drogą elektroniczną (http://www.akkp.pl/zgloszenie/ ) lub w dniu imprezy do godziny 12:30. Rywalizacja będzie odbywała się w 5 klasach. O godzinie 14:00 zaplanowano zapoznanie z trasą i start pierwszego zawodnika. Zakończenie zawodów i rozdanie nagród zaplanowano na godzinę 17:00. Wpisowe wynosi 80 zł. Organizatorem imprezy jest Automobilklub Kujawsko-Pomorski.

Autor: Filip Markowski

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska