Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Załoga Kabaciński Gospodarczyk po udanym starcie w Rajdzie Szwecji zamierza zaliczyć co najmniej siedem rund Mistrzostw Europy.

Imponujący plan startów

Data publikacji: 2013-05-12

Kolejna polska załoga rajdowa rusza na trasy Mistrzostw Europy. V-ce Mistrz Europy Centralnej w Rallycrossie Łukasz Kabaciński ogłosił swój kalendarz startów w tym sezonie.

Lokalizacja zawodów: , -- świat --

Załoga Kabaciński/Gospodarczyk po udanym starcie w Rajdzie Szwecji zamierza zaliczyć co najmniej siedem rund Mistrzostw Europy. Pierwszym rajdem będzie klasyka na Korsyce - czyli Tour de Corse rozgrywany 16-18 maja. Później Łukasz z Szymonem wystartują w rajdzie Ypres w Belgii, Sibiu w Rumunii, Barum w Czechach, rajdzie Chorwacji, du Valais w Szwajcarii i oczywiście naszej rundzie Mistrzostw Europy w Mikołajkach.

Załoga będzie rywalizowała wśród aut z napędem na jedną oś. We wszystkich rajdach wystartuje sprawdzonym Renault Clio R3 z firmy 2Brally. Pierwszy poważny sezon w rajdach nakazuje rozważną jazdę w celu zbierania doświadczeń. Jednak rallycrossowe przyzwyczajenia i wola walki Łukasza dają nadzieję na efektowną i skuteczną jazdę.

Łukasz Kabaciński: - Po zdobyciu tytułu strefy CEZ w Rallycrossie myślałem o startach w rallycrossowych Mistrzostwaach Europy. Dzięki ofercie 2Brally udało się pójść jeszcze krok dalej i wystartować w cyklu Mistrzostw Europy, ale w rajdach! Już pierwszy rajdowy start ich Renault Clio w Rajdzie Szwecji upewnił mnie, że był to dobry wybór. Samochód, tak jak wcześniej w rallycrossie spisywał się bez zarzutu, a współpraca z zespołem Bartka Boruty to przyjemność i spokój. Ten rok to dla mnie zbieranie doświadczeń w ekspresowym tempie. Większość rajdów to tzw. klasyki, czyli frajda jeszcze większa. Konkurencja w klasie 2wd jest duża, zobaczymy gdzie będzie nasze miejsce w tym szeregu, na pewno nie chcę jechać aby tylko dojechać do mety i będę walczył od pierwszego metra, tego nauczył mnie rallycross. Z drugiej strony każdy rajdowy kilometr uczy mnie pokory i meta jest dla nas najważniejsza. Zebrałem wokół siebie grono specjalistów - chodzi mi o Szymona Gospodarczyka i ekipę 2Brally. Pozwala to patrzeć na ten rok z optymizmem. Dziękuję oczywiście moim sponsorom, firmom: Supercar Club, Subene, Gema, Celtima, besTTechnology, Grupa Trinity, ATH - Heinl, AudioŚwiat.

Szymon Gospodarczyk: - Cieszę się, że udało się zorganizować starty w całym sezonie. Po Szwecji byłem zadowolony z jazdy Łukasza i naszej współpracy. Tegoroczny kalendarz robi wrażenie. Pojedziemy w trudnych, mocno obsadzonych imprezach. Ale o to chodzi! Im większe wyzwanie, tym większa radość.

Bartłomiej Boruta: - Przed Łukaszem i Szymonem kolejne doświadczenia. Początek zmagań na zróżnicowanych i wymagających trasach europejskiego czempionatu. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że nie będzie to łatwe i wymagało będzie od nas wszystkich maksymalnego zaangażowania. Taki debiut mobilizuje podwójnie. Więc ruszamy pełni optymizmu, a jak będzie zobaczymy! Damy z siebie totalnego maxa! Trzymajcie kciuki i kibicujcie!.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska