Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
W Toruniu na nowym torze Racing Arena, przy Motoarenie, zostaną rozegrane pierwsze zawody kartingowe.

Karting wraca do Torunia

Data publikacji: 2012-04-26

W najbliższą sobotę na torze przy Motoarenie spotkają się wyczynowi kartingowcy z kilku regionów Polski. Już niebawem Racing Arena otwarta będzie dla wszystkich, także dla amatorów, którzy nigdy nie brali udziału w wyścigach.

Lokalizacja zawodów: Toruń, kujawsko-pomorskie

Po 22 latach przerwy w Toruniu rywalizować będą adepci kartingu, reprezentujący kluby z niemal połowy regionów kraju. Na nowopowstałym obiekcie przy Motoarenie odbędzie się bowiem pierwsza runda silnie obsadzonych mistrzostw Strefy Polski Północno-Zachodniej. Połączona ona będzie z inauguracją regionalnego czempionatu, czyli mistrzostw Okręgu Bydgoskiego PZM.

Racing Arena jest jednym z zaledwie kilku torów w Polsce, na których można rozgrywać zawody tego typu rangi. Potencjał obiektu sprawia, że w najbliższych latach prawdopodobnie będzie można organizować tu także rundy mistrzostw Polski i najważniejszych krajowych pucharów. Długość toru wynosi przeszło kilometr, a szerokość - 8-10 metrów.

Sobotnie zawody to efekt toruńsko-bydgoskiej współpracy. Organizatorem jest Bydgoskie Towarzystwo Motorowe, które w ostatnich latach w Grodzie nad Brdą było gospodarzem wielu podobnych przedsięwzięć na przebudowywanym właśnie Kartodromie. W kierownictwie najbliższej rundy znaleźli się też torunianie. Zarządcy obiektu przy Motoarenie, a także działacze Automobilklubu Toruńskiego, którzy będą organizatorami kolejnych zawodów kartingowych w Toruniu, nie ukrywają, że w sobotę czeka ich cenna nauka.

- W naszym mieście przez lata nie było obiektu, spełniającego wymogi organizacji tego typu imprez - podkreśla Czesław Nosewicz, wiceprezes Automobilklubu Toruńskiego. - W związku z tym od dawna nie byliśmy gospodarzem żadnych zawodów kartingowych. Teraz sytuacja mocno się zmieniła i można się spodziewać, że w naszym mieście ponownie zapanuje bardzo dobry klimat do rozwoju tego sportu. W sobotę na obiekcie pojawimy się głównie w charakterze obserwatorów, ażeby pobrać naukę od bardziej doświadczonych kolegów. W sierpniu to my wcielimy się w rolę organizatora podobnych zawodów. Do tego czasu chcemy naprawdę solidnie się przygotować.

Automobilklub Toruński swojego reprezentanta będzie miał także na torze. Maksym Guranowski, zawodnik klubu, który już w ubiegłorocznym, debiutanckim dla niego sezonie zdążył pokazać się z naprawdę dobrej strony, w sobotę wystartuje w kategorii młodzików.

Jak zapewniają zarządcy Racing Areny, obiekt już niebawem zostanie otwarty dla wszystkich torunian. Każdy chętny będzie mógł na własnej skórze poczuć niezwykłe kartingowe emocje. W wypożyczalni, która ruszy na torze przy ul. Pera Jonssona, znajdą się gokarty także dla amatorów. Być może dla tego typu osób utworzona zostanie też specjalna liga. Gospodarze obiektu liczą na zainteresowanie amatorskim kartingiem nie tylko osób indywidualnych, ale także firm, mogących w tym miejscu pokusić się o organizację udanych eventów, czy imprez integracyjnych. Więcej szczegółów na ten temat już wkrótce.

Póki co, osoby, które chciałyby się z bliska przyjrzeć kartingowi w wyczynowym wydaniu, w sobotę będą miały znakomitą ku temu okazję. Oficjalne otwarcie mistrzostw strefy zaplanowano na godz. 13. Wcześniej, bo przed południem, uczestnicy czempionatu odbędą treningi na toruńskim torze.

Autor: Jazda Miejska

Google
Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
motosport AKTUALNOŚCI TESTY FOTOREPORTAŻ MODELE MOTOSPORT
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska