Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Michał Kasiborski był trzeci w Pucharze Wiosny w Gostyniu

Podium na inaugurację ROK-u

Data publikacji: 2013-05-06

Mimo, że Michał Kasiborski skupia się głównie na obronie tytułu mistrza Polski młodzików i startach za granicą, to nie odpuszcza jednak też innych prestiżowych cykli. W pierwszej serii krajowego Pucharu ROK był trzeci.

Lokalizacja zawodów: Gostyń, wielkopolskie

- Dla nas priorytetem na ten sezon od samego początku były starty we Włoszech, a także w kartingowych mistrzostwach Polski - przyznaje młody inowrocławianin. - Mimo tego chcemy nadal rywalizować również w Pucharze ROK. To silnie obsadzony cykl. Ma dobrą frekwencję, a wśród startujących nie brakuje naprawdę szybkich zawodników. Dla młodego zawodnika każda okazja do rywalizacji na takim poziomie jest niezwykle cenna. Wiadomo, że im częściej i więcej się jeździ, tym lepiej. Dzięki temu przybywa doświadczenia, forma rośnie.

Choć starty w ROK-u są dla Michała Kasiborskiego jakby poniekąd dodatkiem w bieżącym sezonie, to trzeba jednak zauważyć, że zawodnik z Inowrocławia traktuje je naprawdę poważnie. Na inaugurację tegorocznego cyklu wybrał się do Gostynia z zamiarem walki o jak najwyższe pozycje.

Początek zawodów nie zapowiadał późniejszego sukcesu zawodnika MK-Speed Racing Teamu. W trakcie treningu zwanego regulacją gaźników Kasiborski zanotował ósmy rezultat w kategorii Mini ROK. Podczas czasówki, pełniącej rolę oficjalnych kwalifikacji, inowrocławianin w swojej grupie zajął tą samą lokatę.

Przed wyścigami udało się znaleźć właściwe ustawienia sprzętu, co od razu przełożyło się na wyniki. W pierwszym biegu Kasiborski wyprzedził kilku rywali i ostatecznie minął linię mety na czwartej pozycji. W drugim wyścigu było jeszcze lepiej. Reprezentant Automobilklubu Inowrocławskiego zajął trzecie miejsce. Drugą lokatę przegrał o włos z obrońcą pucharu w tejże kategorii - Janem Antoszewskim.
Drugi dzień startów w Gostyniu był dla kartingowca z Kujaw jeszcze bardziej udany. W swoim pierwszym wyścigu tego dnia Michał Kasiborski uległ jedynie Antoszewskiemu. W ostatniej odsłonie rywalizacji dwunastoletni inowrocławianin minął linię mety jako czwarty, naprawdę nieznacznie ustępując rywalom.

Inauguracyjna seria Pucharu ROK 2013, oficjalnie nazwana Pucharem Wiosny, zakończyła się dla Kasiborskiego sukcesem. Kartingowiec MK-Speed Racing Teamu w całych zawodach został ostatecznie sklasyfikowany na trzecim miejscu w gronie blisko trzydziestu młodych zawodników startujących w kategorii Mini ROK. Więcej punktów na swoim koncie zgromadzili jedynie obrońca pucharu, czyli wspominany Antoszewski, a także lider gospodarzy - Jan Galeja.

Kolejna seria Pucharu ROK odbędzie się w dniach 17-18. maja w Bydgoszczy.

Autor: Zespół prasowy MK-Speed Racing

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska