Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Kasiborski liderem w ROK-u

Kasiborski liderem w ROK-u

Data publikacji: 2014-08-13

To był bardzo udany weekend dla reprezentanta ACR i MK-Speed Racing Teamu. Na torze pod Zieloną Górą kartingowiec z Kujaw wywalczył najwięcej punktów spośród wszystkich juniorów i powrócił na czoło klasyfikacji całego cyklu.

Lokalizacja zawodów: Stary Kisielin, lubuskie

W Starym Kisielinie zagościły dwie kolejne rundy ROK Cup Poland 2014. Michał Kasiborski jechał na te zawody jako wicelider klasyfikacji generalnej. Dla kibiców od początku było jasne, że trzynastolatek ścigający się w barwach Automobilklubu Kujawsko-Pomorskiego powinien te zawody wygrać, jeżeli ma zachować realne szanse na końcowy triumf w całym sezonie. Członkowie zespołu nie przywiązywali jednak takiej wagi do punktacji i studzili emocje.

- Jadąc tam staraliśmy się nie myśleć o tych wszystkich punktach i możliwych rozstrzygnięciach na zakończenie sezonu - podkreśla Mikołaj Kasiborski, ojciec młodego zawodnika. - Takie myślenie rodziłoby tylko niepotrzebną presję, a ta bynajmniej nie jest nam do niczego potrzebna. Koncentrowaliśmy się po prostu na dobrej jeździe w zawodach. Zależało nam na tym, ażeby zaprezentować jak najlepsze tempo bez oglądania się na któregokolwiek rywali.

Strategia teamu przyniosła skutek. Michał Kasiborski od samego początku zawodów na torze WallraV Race Center prezentował doprawdy znakomitą dyspozycję. Zwyciężył w tak zwanym treningu oficjalnym, czyli czasówce kwalifikacyjnej do dalszej części rywalizacji. W obu wyścigach finałowych mijał linię mety jako pierwszy. Tym samym z kompletem punktów triumfował w trzynastej rundzie tegorocznego Pucharu ROK.

Dzień później, w czternastej odsłonie cyklu, było niemal równie dobrze. Kasiborski rozpoczął od trzeciego miejsca w kwalifikacjach. W wyścigach dwukrotnie był drugi. Co ciekawe, w obu startach uzyskał najlepszy czas jednego okrążenia, jednak nie udało mu się wysforować na czoło stawki.

Rozstrzygnięcia ze Starego Kisielina przyniosły zmianę lidera cyklu w kategorii Junior ROK. Kasiborski ponownie objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Dwie ostatnie rundy ROK Cup Poland 2014 planowane są w ramach Pucharu Jesieni, który zagości na bardzo lubianym przez Michała Kasiborskiego torze w podpoznańskim Przeźmierowie. Zawody te odbędą się w dniach 13-14. września. Tydzień wcześniej (05-06.09) dojdzie z kolei do finałowej rywalizacji o tytuł międzynarodowego kartingowego mistrza Polski w kategorii KF Junior. Strata podopiecznego Artura Chmielewskiego do aktualnego lidera tejże klasyfikacji jest minimalna. Dla inowrocławianina ścigającego się w barwach klubu z Bydgoszczy będzie to poniekąd "domowy" start, gdyż batalia o tytuły rozstrzygnie się na bydgoskim Kartodromie.

Autor: Tomasz Niejadlik

Google
Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska