Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Kasiborski po raz kolejny najszybszy

Kasiborski po raz kolejny najszybszy

Data publikacji: 2014-07-30

To był kolejny niezwykle udany weekend dla reprezentanta ACR i MK-Speed Racing. Kartingowiec z Kujaw na torze w Gostyniu zwyciężył w aż trzech z czterech finałowych wyścigów.

Lokalizacja zawodów: Gostyń, wielkopolskie

Michał Kasiborski znakomicie wszedł w wiek juniora. Ubiegłoroczny mistrz Polski kategorii Młodzik 60 od samego początku bieżącego sezonu notuje znakomite występy w konfrontacjach z przeważnie starszymi od siebie rywalami. Trzynastoletni zawodnik Automobilklubu Kujawsko-Pomorskiego już na wiosnę pokazał, że duża rama i naprawdę spore przeciążenia nie są mu straszne. Z każdym kolejnym startem potwierdza, że w gronie najszybszych polskich juniorów jest już w stanie walczyć o najcenniejsze trofea.

W jedenastej i dwunastej rundzie ROK Cup Poland Michał Kasiborski po raz kolejny potwierdził znakomitą dyspozycję. Kartingowy mistrz z Kujaw już od samego początku zawodów notował bardzo dobre rezultaty. Pierwszą tzw. regulację gaźników zakończył z drugim wynikiem, raptem o pięć tysięcznych sekundy ustępując reprezentantowi gospodarzy - Jakubowi Masztalerzowi. W kwalifikacjach był jeszcze szybszy. Wygrał je z dosyć sporą przewagą nad rywalami. W obu finałowych wyścigach pierwszej odsłony rywalizacji w Gostyniu podopieczny Artura Chmielewskiego także triumfował.

W niedzielnych zmaganiach Michał Kasiborski ponownie prezentował wyborną jazdę. Ponownie rozpoczął od drugiego rezultatu w trakcie regulacji gaźników i wygranej czasówki kwalifikacyjnej. Finał 1 także ułożył się po myśli trzynastolatka i jego zespołu. W drugim wyścigu doszło do nieoczekiwanych wydarzeń na torze, które wpłynęły na kształt końcowej klasyfikacji. Jeden z rozpędzonych rywali uderzył w tył wózka Kasiborskiego, przez co ten wylądował poza torem i spadł na koniec stawki. Sędziowie to zdarzenie ocenili jako zwykły incydent wyścigowy, jednak reprezentant ACR stracił w ten sposób szansę na końcowy triumf w dwunastej rundzie pucharu. Pogoń Michała Kasiborskiego pozwoliła mu ostatecznie wysforować się na dziesiąte miejsce. Suma punktów z obu wyścigów dała kartingowcowi z Kujaw czwartą lokatę na zakończenie tej rundy cyklu. Po dwunastu odsłonach rywalizacji Kasiborski w klasyfikacji generalnej kategorii Junior ROK w dalszym ciągu zajmuje znakomite, drugie miejsce.

- Trochę szkoda tych pechowo straconych w ostatnim wyścigu punktów - mówi Mikołaj Kasiborski, ojciec młodego zawodnika. - Gdyby nie to, Michał prawdopodobnie mocno zbliżyłby się w punktacji do lidera całej tegorocznej klasyfikacji. Sobota była dla nas rewelacyjna. Niedziela poukładała się odrobinę gorzej, jednak też nie możemy narzekać. Widać, że Michał jest w formie. To dobrze rokuje przed kolejnymi startami, a takie sytuacje jak ta niedzielna jeszcze bardziej motywują nas do wytężonej pracy i walki.

W najbliższy weekend Michał Kasiborskiego czeka start w kolejnej rundzie mistrzostw Polski KF Junior. Zawody odbędą się w Starym Kisielinie. Tydzień później młodzi zawodnicy ponownie powalczą na tym samym torze. Okazją ku temu będą dwie następne odsłony ROK Cup Poland.

Autor: Tomasz Niejadlik

Galeria fot. Nadesłane Kasiborski po raz kolejny najszybszy - 1Kasiborski po raz kolejny najszybszy - 2Kasiborski po raz kolejny najszybszy - 3Kasiborski po raz kolejny najszybszy - 4Kasiborski po raz kolejny najszybszy - 5Kasiborski po raz kolejny najszybszy - 6Kasiborski po raz kolejny najszybszy - 7Kasiborski po raz kolejny najszybszy - 8Kasiborski po raz kolejny najszybszy - 9Kasiborski po raz kolejny najszybszy - 10

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska