Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Hołowczyc, Peterhansle i Klaudia Podkalicka będą gwiazdami Rajdu Baja Poland.

Hołowczyc gwiazdą Rajdu Baja Poland

Data publikacji: 2011-09-07

Najbliższy weekend to nie lada gratka dla miłośników rajdów terenowych. W dniach 9-11 września w Szczecinie, Dobrej i Drawsku Pomorskim zagości Rajd Baja Poland. Wydarzenie to jest rundą kandydacką do Pucharu Świata w Rajdach Terenowych FIA.

Lokalizacja zawodów: Szczecin, zachodniopomorskie

Sportowymi gwiazdami podczas Baja Poland będą Krzysztof Hołowczyc - najbardziej utytułowany polski kierowca, Stephane Peterhansel - dziewięciokrotny zwycięzca rajdu Dakar oraz najszybsza kobieta w pucharze Kia Picanto Cup w 2006 roku - Klaudia Podkalicka.

Drugi weekend września na pewno zainteresuje miłośników motoryzacji i to nie tylko tych, którzy uwielbiają doświadczać sportowych emocji na żywo. Baja Poland to także okazja do odwiedzania Targów Motoryzacyjnych MOTOSHOW, na których czekają takie atrakcje jak Autodemolka, pokazy motocyklowe i caraudio, palenie gumy i wiele innych.

Marcin Świć, dyrektor serwisów motoryzacyjnych Grupy Allegro, w tym serwisu otoMoto.pl, partnera imprezy oraz sponsora teamu Klaudii Podkalickiej, jedynej Polki startującej w Rajdzie Baja Poland, podkreśla wagę tego typu imprez:
- Cieszy nas bardzo, że możemy angażować się i wspierać Rajd Baja Poland, ponieważ widzimy potrzebę popularyzacji sportów motorowych w naszym kraju. Rajdy samochodowe podnoszą poziom adrenaliny, nie tylko ich uczestnikom, ale również kibicom. Jesteśmy szczęśliwi, mogąc uczestniczyć w spotkaniu miłośników rajdów samochodowych, bo zawsze kibicujemy tym, którzy tak jak my podzielają pasję do motoryzacji i sportów motorowych. Postanowiliśmy również skierować uwagę kibiców na jedną z trzech kobiet startujących w Baja Poland - Klaudię Podkalicką.

- Uczestniczymy w Rajdzie, bo chcemy walczyć o jak najwyższą lokatę. Testujemy nasz nowy samochód w klasie T2 - jeździmy Mitsubishi Pajero, którego chcemy ciągle udoskonalać i testować na nowej trasie. Bardzo cieszę się, że jestem w stanie rywalizować w domenie, która do tej pory wydawała się być ściśle kojarzona z płcią męską - mówi Klaudia Podkalicka, która walczy w klasie T2, czyli klasie samochodów seryjnych. - Nie chodzi o pobicie Krzysztofa Hołowczyca czy Stephena Peterhansela, których bardzo cenię, ale pokazanie, że kobieta rajdowiec to nie oksymoron i że jest w stanie zajmować wysokie miejsca w klasyfikacjach - dodaje.

Klaudia Podkalicka startuje w wyścigach już od 10 lat. Podążając śladami utytułowanego ojca, zdobyła m.in. tytuł najszybszej kobiety w pucharze Kia Picanto Cup czy wicemistrzostwo ADAC Logan Cup. Od 2002 roku nieprzerwanie startuje w wyścigach na terenie Polski i Niemiec osiągając wysokie pozycje rankingowe.

Marcin Świć z otoMoto.pl potwierdza:
- To bardzo utytułowana zawodniczka, która prawdziwym przebojem wdarła się do czołówek rankingów rajdów samochodowych. Chcemy walczyć z ogólnie panującym przekonaniem, że to sport zarezerwowany jedynie dla mężczyzn. Klaudia po wielokroć przeczy temu stereotypowi.

Impreza Baja Poland rozpocznie się w piątek 9 września o godz. 17.30 Ceremonią Startu Honorowego, a zakończy o 11 września o godz. 18.00.

Szczegółowy program, trasę oraz wszelkie inne informacje o Rajdzie Baja Poland oraz Targach MOTOSHOW, można znaleźć w Przewodniku Kibica dostępnym w oficjalnym serwisie bajapoland.eu.

Autor: otoMoto.pl

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
motosport AKTUALNOŚCI TESTY UŻYWANE FOTOREPORTAŻ MODELE MOTOSPORT
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska