Ogłoszenia sprzedaż samochodu
DS3 WRC z Citroën Abu Dhabi World Rally Team.

Kubica wystartuje DS3 WRC

Data publikacji: 2013-10-15

Po bardzo udanym sezonie w DS3 RRC, Robert Kubica i jego pilot Maciek Baran będą rywalizować w ostatniej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata, w najwyższej kategorii - WRC.

Lokalizacja zawodów: Wielka Brytania, -- świat --

Dzięki wsparciu Citroën Racing i szejka Khalid’a Al Qassimi, staną na starcie walijskiej rundy w DS3 WRC z Citroën Abu Dhabi World Rally Team.

Po czterech zwycięstwach w kategorii WRC2, w sześciu rajdach w których brał udział, Robert Kubica może czuć się zadowolony z debiutanckiego sezonu w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Polski zawodnik podołał prawdziwemu wyzwaniu, jakim było wygranie w Citroënie DS3 RRC, skrajnie zróżnicowanych imprez międzynarodowych. Obecnie prowadząc w mistrzostwach WRC2, kierowca podejmie próbę zdobycia mistrzostwa. Podczas Rajdu Katalonii RACC, drugie miejsce wystarczy Kubicy do zdobycia jego pierwszego tytułu Mistrza Świata. Rajd Wielkiej Brytanii, który pierwotnie nie był częścią programu na ten rok, będzie doskonałą okazją, aby zawodnik sprawdził swoje umiejętności podczas rywalizacji na najwyższym poziomie.

- Tak fantastyczne rezultaty, są godne naszego zaufania - powiedział Szejk Khalid Al Qassimi, który zaoferował możliwość przejęcia fotela w swoim samochodzie, przez coraz bardziej obiecującego i popularnego kierowcę. - Dobre wyniki Roberta w tym roku są wynikiem jego ciężkiej pracy i determinacji. Wiemy że wykona wspaniałą pracę, jako reprezentant Citroën Abu Dhabi World Rally Team - dodał.

Przekonany o zaletach Polaka, Yves Matton, Dyrektor Racing Citroën, wyjaśnił przyczyny takiego wyboru, zgodnego z polityką zespołu wspierającego obiecujących kierowców: "W moich rozmowach z Robertem ustaliliśmy, że przeniesie się on do wyższej kategorii, jeśli zdobędzie tytuł WRC2. Co prawda jeszcze się to nie stało, ale nawet jeśli Robert nie wygra w Hiszpanii, to wciąż ten sezon jest dla niego bardzo udany. Ma więc pełne prawo, aby wystartować w Rajdzie Wielkiej Brytanii. Nie ma wątpliwości, że jego motywacja i profesjonalne  podejście pozwolą mu na osiągnięcie świetnych wyników.

- W Walii wystartujemy autem WRC. Ten gościnny występ w zespole fabrycznym jest dla mnie świetną rzeczą, ale to również wielkie wyzwanie. Udział w Rajdzie Wielkiej Brytanii nie był częścią mojego planu startów w tym sezonie, więc tym bardziej się cieszę, że będę mógł zdobyć kolejne cenne doświadczenia. Korzystając z okazji chciałbym podziękować wszystkim moim partnerom, którzy towarzyszą mi w tym sezonie za umożliwienie mi tego startu - powiedział Robert Kubica.

Citroën DS3 WRC jest samochodem zbudowanym w najwyższej specyfikacji. W porównaniu do DS3 RRC, którym Robert startował do tej pory, ma bardziej rozbudowaną aerodynamikę (większy tylny spoiler), oraz bardziej wydajny silnik. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu zwężki o większej średnicy w układzie dolotowym.

NAJWAŻNIEJSZE DANE TECHNICZNE DS3 WRC:

Nadwozie Wzmocniona struktura z klatką bezpieczeństwa
Silnik 1.6 turbo z bezpośrednim wtryskiem paliwa
Moc maksymalna 300 KM przy 6000 obr/min
Maks. Moment Obr. 350 Nm przy 3250 obr/min
Skrzynia biegów 6-cio biegowa sekwencyjna SADEV
Napęd Stały na 4 koła
Zawieszenie typu McPherson CITROËN RACING
Koła 18", opony MICHELIN
Waga 1200 kg (1350 kg wraz z załogą)

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu

Fifi napisał(a) dnia: 2013-11-14

http://www.youtube.com/watch?v=MT9HMmmrO0k

Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska