Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Lexus RC F GT3 debiutuje i zwycięża

Lexus RC F GT3 debiutuje i zwycięża

Data publikacji: 2015-07-08

Dwa bolidy RC F GT2 należące do europejskich teamów Farnbacher Racing oraz Emil Frey Racing zakończyły wyścig na pierwszym i drugim miejscu w klasie prototypów SPX, zajmując 10. i 11. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Lokalizacja zawodów: Nurburgring, -- świat --

Oba samochody przejechały 28 pełnych okrążeń toru ? tyle samo co zwycięzca klasyfikacji generalnej - co potwierdza ich dobre przygotowanie do wyścigów. Ten wynik to kamień milowy dla programu rozwoju Lexusa RC F wersji GT3 na cały 2015 rok.

Jednocześnie zespoły wyścigowe Farnbacher Racing i Emil Frey Racing będą także brały udział w programie rozwojowym, startując w kolejnych wytrzymałościowych wyścigach VLN na torze Nurburgring, organizowanych przez niemieckie motorowe kluby.

Japoński zespół LM Corsa jeżdżący RC F GT3 bierze także udział Mistrzostwach Super GT w klasie GT300 w Japonii w tym roku.

Lexus RC F GT3 jest skonstruowany zgodnie z przepisami GT3 dla wyścigowych bolidów typu grand tourer i może brać udział w różnych wyścigach na całym świecie. Zbudowany na bazie sportowego coupe RC F, jest od niego niższy, szerszy i lżejszy - waży jedynie 1250 kg. Jest również wyposażony w zmodyfikowaną wersję 5.0 ? litrowego silnika V8 dostarczając 540 KM mocy.

Autor: Jazda Miejska

Galeria fot. Lexus Lexus RC F GT3 debiutuje i zwycięża - 1Lexus RC F GT3 debiutuje i zwycięża - 2Lexus RC F GT3 debiutuje i zwycięża - 3

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska