Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Po dotychczasowych czterech odsłonach motocrossowych mistrzostw Polski Tomasz Wysocki w klasyfikacji MX Open jest czwarty.

Urlopu od ścigania nie było

Data publikacji: 2012-08-02

Choć lato w pełni, to jednak zawodnicy Motosport Teamu Toruń nie mogą pozwolić sobie na dłuższe wakacje. Lipiec dla czołowych reprezentantów MCT był naprawdę gorącym okresem - bynajmniej nie tylko dosłownie.

Lokalizacja zawodów: Polska, -- świat --

Mimo, że po czerwcowych, olsztyńskich zawodach nie zdążył jeszcze na dobre opaść kurz, to już uczestnikom motocrossowych mistrzostw Polski ponownie przyszło ustawić się obok maszyn startowych. Trzecia runda tegorocznego czempionatu odbyła się 08. lipca w Strykowie.

Na łódzką ziemię wybrali się między innymi liderzy toruńskiej ekipy - Tomasz Wysocki i Karol Kruszyński. Tomek już podczas treningu dowolnego po raz kolejny pokazał wyborną formę, notując trzeci rezultat. Jego straty do Łukasza Kędzierskiego, a zwłaszcza Macieja Zdunka były minimalne. Aktualnemu wicemistrzowi kraju w MX2 nieco gorzej poszło w treningu kwalifikacyjnym - był siódmy.

W pierwszym wyścigu połączonych klas MX1 i MX2, czyli MX Open, Wysocki był czwarty. Nieco nieoczekiwanie zwyciężył Łukasz Kurowski z Pruszkowskiego Klubu Motocyklowego. Drugi, też raczej niespodziewanie, był Arkadiusz Mańk (AMK Człuchów), a trzeci wspomniany powyżej lublinianin Karol Kędzierski, najgroźniejszy rywal zawodnika Motosport Teamu Toruń w walce o mistrzowską koronę w MX2. Drugi wyścig to już popisowy występ obu Kędzierskich - zwyciężył Łukasz przed Karolem. Tomek Wysocki uplasował się na trzeciej pozycji, dotarł do mety tuż za nimi. W całych zawodach w klasyfikacji MX Open dało mu to ostatecznie co prawda dopiero piąte miejsce, jednak z minimalnymi stratami do rywali. Karol Kędzierski, czyli triumfator całej strykowskiej rundy, zgromadził na swoim koncie zaledwie cztery punkty więcej.

Do wysokiej formy po kontuzji powraca Karol Kruszyński. Rywalizować o czołowe lokaty jest mu też o tyle trudniej, że w tym sezonie zadebiutował w najwyższej klasie juniorskiej, czyli MX2 Junior. Większość konkurentów torunianina to, póki co, starsi od niego zawodnicy. Mimo wszystko Kruszyński w tegorocznych mistrzostwach poczyna sobie coraz śmielej. W Strykowie podczas treningu dowolnego uzyskał bardzo dobry, szósty czas w gronie aż dwudziestu uczestników "rozgrzewki". Kwalifikacje ukończył na tej samej, a więc naprawdę wysokiej pozycji.

W pierwszym z wyścigów klasy MX2 Junior Karol Kruszyński był dziewiąty. Drugi poukładał się dla niego nienajlepiej i pechowo skończyło się dopiero piętnastym miejscem.

Motocrossowcy MTT podobne wyniki uzyskali także podczas kolejnej rundy mistrzostw Polski, która 22. lipca odbyła się w Człuchowie. Tomasz Wysocki raz jeszcze trening dowolny zakończył na trzeciej pozycji, w kwalifikacyjnym był piąty. Kwalifikacje wygrał lider gospodarzy, czyli Człuchowskiego AutoMotoKlubu - Maciej Zdunek. Pierwszy wyścig to ponowny popis Kędzierskich. Deja vu z finałowego biegu w Strykowie jednak nie było, gdyż tym razem szybszy okazał się Karol. Trzeci był prezentujący w dalszym ciągu bardzo dobrą dyspozycję - Łukasz Kurowski. Wysocki zakończył ten start na czwartym miejscu. W drugiej odsłonie finałowej rywalizacji moc po raz kolejny pokazali Kędzierscy. Rozdzielił ich jedynie drugi na mecie Zdunek. Tomek w tym biegu poradził sobie z groźnym Kurowskim i dzięki temu znowu ukończył ostatnie okrążenie jako czwarty. W klasyfikacji generalnej całych zawodów był trzeci, jednak starta punktowa do zwycięzców tym razem okazała się nieco większa w Strykowie.

Karol Kruszyński w Człuchowie, tak jak dwa tygodnie wcześniej na Ziemi Łódzkiej, błysnął podczas treningów. Dowolny zakończył z siódmym czasem, w kwalifikacyjnym był czwarty.

Wyścigi, podobnie jak w Strykowie, dla nastolatka z Torunia poukładały się w kratkę. Tym razem bardzo pechowy okazał się pierwszy start, którego Karol nie ukończył. W drugim biegu powetował sobie po części te straty, gdyż linię mety minął na bardzo dobrym, piątym miejscu. Bilans całych zawodów w klasie MX2 Junior w przypadku Kruszyńskiego zamknął się dziewiątą lokatą. W Człuchowie niestety tym razem zabrakło klasy MX65, w której rywalizują najmłodsi zawodnicy. Wśród nich jest kolejny z rycerzy Motosport Teamu Toruń, pochodzący z terenów w pobliżu Człuchowa - Denis Skarpek.

Po dotychczasowych czterech odsłonach motocrossowych mistrzostw Polski Tomasz Wysocki w klasyfikacji MX Open jest czwarty, z zaledwie ośmiopunktową stratą do zajmującego aktualnie najniższy stopień podium Macieja Zdunka. W MX2 Tomek to nadal wicelider. Prowadzi Karol Kędzierski, jednak różnica pomiędzy oboma jest zaledwie kilkunastopunktowa. Karol Kruszyński w MX2 Junior, mimo przerwy na początku sezonu, plasuje się obecnie na trzynastej pozycji w gronie prawie trzydziestu sklasyfikowanych crossowców. W MX65 Denis Skarpek zajmuje dziesiątą, a Maksymilian Rogalski - szesnastą pozycję.

W nawiązaniu do wyników Karola Kruszyńskiego warto odnotować jego występ w piątej rundzie mistrzostw Strefy Polski Zachodniej (01. lipca, Chojna). Czternastoletni torunianin w tych zawodach zadebiutował w seniorskim gronie. W treningu kwalifikacyjnym MX Open był piąty! Rywalizację ostatecznie zakończył na piętnastej pozycji.

W lipcu nie próżnowali także fachowcy od cross country. Odbyły się kolejne rundy mistrzostw i Pucharu Polski. W pucharowej rywalizacji tradycyjnie wzięli udział też torunianie.

14. lipca fani bezdroży spotkali się w Radomiu. W klasie Senior 2 większych szans rywalom po raz kolejny nie dał lider Pucharu - Sebastian Romanowski. Reprezentant Motosport Teamu Toruń pewnie wygrał oba wyścigi.

Choć Romanowskiego w kolejnej pucharowej rundzie, która pod koniec miesiąca odbyła się w Nowym Kościele, zabrakło, to jednak Toruń miał tam swojego reprezentanta. Czwarte miejsce w międzynarodowym gronie (!) zajął Dariusz Strzelecki.

Po dotychczasowych rundach Pucharu Polski w cross country dwa pierwsze miejsca w klasie Senior 2 w dalszym ciągu zajmują torunianie. Romanowski przewodzi stawce, "Strzelba" jest drugi.

Autor: Motosport Team Toruń

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska