JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Łukasz Zoll zajął na torze w Słomczynie 3. miejsce w klasie Supercars.

Łukasz Zoll na podium w Słomczynie

Data publikacji: 2011-06-20

W dniach 18-19 czerwca br. odbyła się na torze w Słomczynie runda Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Europy Strefy Centralnej w Rallycrossie. W swoim pierwszym starcie nowym autem na domowym torze, Łukasz Zoll zajął trzecie miejsce w klasie Supercars.

Lokalizacja zawodów: Słomczyn, mazowieckie

W klasie Supercars deszcz, który przeszedł nad torem w trakcie Finału B klasy Supercars, przewrócił do góry nogami klasyfikację. Kwalifikacje odbywały się na suchym torze, dzięki czemu handicap mieli zawodnicy w mocniejszych samochodach. Łukasz Zoll, początkowo zajął 7. miejsce. Jednak warunki pogodowe spowodowały, że od mocy aut, znacznie bardziej zaczęła liczyć się umiejętność jazdy na mokrej nawierzchni. Wykorzystał to Łukasz Zoll, który zwyciężył w Finale B. Ostatecznie, w Finale A, zajął trzecie miejsce, dojeżdżając do mety tuż za plecami Aloisa Höllera oraz Marcina Wicika.

Następne zawody, w których zobaczymy Łukasza Zolla, odbędą 16-17 lipca na węgierskim torze w Kakucs. Zaliczany do klasyfikacji Mistrzostw Europy Strefy Centralnej wyścig, będzie przedostatnią rundą tego czempionatu.

Autor: Jazda Miejska

Galeria fot. Michał Jasiński Łukasz Zoll zajął na torze w Słomczynie 3. miejsce w klasie Supercars. - 1 Łukasz Zoll zajął na torze w Słomczynie 3. miejsce w klasie Supercars. - 2 Łukasz Zoll zajął na torze w Słomczynie 3. miejsce w klasie Supercars. - 3 Łukasz Zoll zajął na torze w Słomczynie 3. miejsce w klasie Supercars. - 4