Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Folkrace, rajdy, AB CUP

Marzec na wysokich obrotach

Data publikacji: 2015-02-28

Przyroda po zimowym letargu powoli zaczyna się budzić do życia. Służby porządkowe sprzątają tony słonego piasku z chodników, a miłośnicy motoryzacji wyciągają z garaży swoje maszyny. Pierwsze ryki sportowych silników usłyszymy już 1. marca!

Lokalizacja zawodów: Toruń, kujawsko-pomorskie

Już w marcu, swoje sezony zaczynają wszystkie motorsportowe championaty rozgrywane w Toruniu, w tym imprezy o charakterze ogólnopolskim. Poniżej przedstawiamy więc krótki spis wydarzeń, które czekać nas będą w najbliższych dniach.

Rajdowe Mistrzostwa Torunia Oponeo Rally Cup 2015

Najstarsze zawody organizowane w naszym mieście również w tym roku będą miały swoją kolejną odsłonę. Tradycyjnie o mistrzostwo Torunia zawodnicy powalczą na trasach "rajdowego toru Poligon" przy ulicy Andersa. Każdy, kto ma (lub zawieszenie jego auta) sentyment do wyłożonych płytami betonowymi sportowych prób, radzimy wykorzystać okazję i wystartować w najbliższej rundzie. Z nieoficjalnych informacji dowiedzieliśmy się o planach miasta, nowego właściciela "obiektu", dotyczących Poligonu. Niestety, o torze nic się tam nie wspomina. Być może więc jest to jeden z ostatnich sezonów rajdowych mistrzostw Torunia rozgrywanych w tym miejscu.

Impreza odbędzie się 1 marca, czyli już w najbliższą niedzielę. Emocji z pewnością nie zabraknie, ponieważ na starcie stanie spora część zawodników startująca w folkrace oraz team Oponeo Motorsport. Jeżeli ktoś przyjdzie na poligon głodny, to będzie mógł skosztować marchewek, które na 100% będą parskały z wydechu rajdowego Lancera EVO!

10 Rajd Zimowy RC - Toruńska Liga Rajdowa
W tym samym dniu co rajdy w skali 1:1 swój sezon zainaugurują sportowcy ujarzmiający nieco mniejsze maszyny.  Pierwsza runda Rajdowych Mistrzostw Torunia modeli RC odbędzie się w niedzielę (1 marca) na parkingu MotoAreny (ulica Pera Jonssona). Będzie to 10. Rajd Zimowy. Nierówna kostka brukowa, pozimowy syf i bardzo duże moce siników - zabawy i emocji będzie z pewnością bardzo dużo.

Na liście zgłoszeń widnieje 39 zawodników, z czego największą ilość - bo aż 15 - w najmocniejszej klasie WRC. Do popularnego "wurca" awansował również zawodnik Subaru Poland RC Team - Michał Jasiński, który za sterami topowej rajdówki spod znaku Plejad planuje namieszać nieco w tabeli.

"Zimowy" to pierwszy rajd dla naszego redakcyjnego zespołu - JazdaMiejska Team, którego kierowcą w sezonie 2015 będzie Jan Struszek.  Nasz zawodnik poprowadzi legendarną Lancię Deltę HF Integrale, która zamocowana zostanie na podwoziu Tamiya XV. Model przygotowała rajdowa stajnia Modelmania.pl. Jak powiedział sam zawodnik, najważniejszym celem nie jest walka z najlepszymi w klasie (S1600) lecz wczucie się w auto, w specyfikę "małych rajdów" oraz dojeżdżanie cało i bezpiecznie do mety.

Innym debiutantem w rajdach RC będzie znany z rallycrossowych torów Robert Czarnecki. Toruńscy kibice poznali go również z widowiskowych występów podczas MotoOrkiestry. Specjalnie dla niego, firma Modelmania.pl przygotowała replikę jego Mitsubishi Lancera WRC. Podczas Rajdu Zimowego udział zapowiedzieli również triumfatorzy z zeszłego sezonu z zwycięzcą klasyfikacji generalnej Michałem Wieczorkowskim na czele.

Folkrace Oponeo Cup
Już 22.03 (niedziela) wystartuje drugi sezon zdobywających coraz większą popularność wyścigów asfaltowo/szutrowych jakimi jest Folkrace. Ta bardzo widowiskowa dyscyplina sportów motorowych została bardzo ciepło przyjęta w naszym mieście, o czym może świadczyć przybywająca z rundy na rundę ilość startujących. W tym roku nowością będzie puchar Fiata Seicento, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić rywalizację i obniżyć koszty startów. Ma być więc jeszcze taniej, przy prawie nie zmienionej radości z jazdy.

AB CUP i Racing Tires BMW-Challange
Dzień przed pierwszą rundą Folkrace, odbędzie się inauguracja ogólnopolskiego czempionatu  BMW Challange i AB CUP. Obie imprezy już od kilku lat odwiedzają Gród Kopernika i organizują w naszym mieście przynajmniej jedną rundę. W tym sezonie wybór padł na inauguracyjne zawody, które odbędą się 21 marca na torze rajdowym Poligon (wjazd od ulicy Andersa). Od zawsze obydwa cykle przyciągają spore ilości startujących i mamy nadzieję, że nie inaczej będzie w tym roku.

Autor: Jan Struszek

Google
Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska