Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Mercedesy pościgają się na torze

Mercedesy pościgają się na torze

Data publikacji: 2014-07-03

12. lipca w toruńskim MotoParku odbędą się aż trzy połączone ze sobą imprezy - trzecia runda Classicauto Mercedes Challenge, szósta edycja Mercedes Sport Meetingu i zlot klasyków różnych marek.

Lokalizacja zawodów: Toruń, kujawsko-pomorskie

W Toruniu po raz pierwszy zagości seria Classicauto Mercedes Challenge, która z reguły towarzyszy najliczniej obsadzonemu cyklowi samochodowemu w Polsce, czyli NOVOL Classicauto Cup. W tym prestiżowym pucharze organizowanym przez magazyn Classicauto uczestniczą głównie kierowcy zasiadający w legendarnych sportowych klasykach. W rundach CA Cup bierze udział nawet przeszło 150 zawodników!

Od ubiegłego roku cyklowi NOVOL Classicauto Cup towarzyszy CA Mercedes Challenge, seria której patronuje polska centrala koncernu. Mercedes-Benz Polska funduje bardzo atrakcyjne nagrody dla triumfatorów poszczególnych rund, a zwłaszcza dla zwycięzcy całego cyklu. W CMC mogą wziąć udział posiadacze Mercedesów wyprodukowanych przed 2000 rokiem. Drugim warunkiem formalnym jest to, że każde auto zgłoszone do rywalizacji musi posiadać silnik dedykowany do danego modelu. Dopuszczalne są za to różnego rodzaju przeróbki mechaniczne, w związku z czym w Toruniu kibice z pewnością zobaczą Mercedesy fachowo przygotowane do sportu samochodowego. Jednym z nich (W201 190 2.3-16) przyjedzie Marcin Miziak, czyli jeden z czołowych polskich rajdowców startujących autami w klasach historycznych. Warszawianin to były mistrz Czeskiego Pucharu Rajdowego (Volny Pohar Ceske Republiky) w klasie H2 i wicemistrz całej grupy H. Ma na swoim koncie szereg sukcesów także na krajowym podwórku. Wygrywał w wielu zawodach różnej rangi, w tym m.in. we wspominanym cyklu Classicauto Cup. Startował także w warszawskiej Barbórce Legend, która towarzyszy słynnemu Rajdowi Barbórka. W pierwszej edycji tejże imprezy uzyskał topowy rezultat (oficjalna klasyfikacja wówczas nie była jeszcze prowadzona). Swoje ciekawe projekty pobudowane na bazie Mercedesów w Grodzie Kopernika z pewnością zaprezentują Ernest Nowak (C123 280-CE) oraz Cezary Nowak (W108 280SE 3.5).

W zmaganiach najprawdopodobniej wezmą udział wszyscy kierowcy, którzy stanęli na podium silnie obsadzonej pierwszej rundy CMC, która na początku maja odbyła się na Torze "Kielce" - Rafał Michura, Bartosz Janik i Tomasz Niejadlik. Co warte podkreślenia, najszybsi kierowcy "gwiazd" ścigający się w CMC należą do najlepszych zawodników całego cyklu Classicauto Cup w swoich grupach i klasach.

Bardzo interesujące maszyny staną też na starcie szóstej edycji Mercedes Sport Meetingu, drugiej z trzech imprez, które tego dnia zagoszczą w MotoParku Toruń. W MSM nie są stosowane ograniczenia wiekowe dla aut, w związku z czym na starcie staną także współczesne maszyny. Zawody po raz kolejny odbędą się na zasadach time attack.

Swój udział w VI Mercedes Sport Meetingu zapowiedzieli m.in. Zbigniew Stańczyk i Witold Łukasiewicz, czyli zawodnicy mający na swoim koncie niemałe sukcesy w wyścigach równoległych na dystansach 1/4 i 1/8 mili. Być może do rywalizacji staną także kierowcy w driftowozach. Zawodnicy startujący w MSM podzieleni będą na kilka klas. Szykowna jest też kategoria pań. W tym roku uczestnicy Meetingu pojawią się wyłącznie w MotoParku. Dawniej ścigali się też na próbach wytyczonych na AWIX Racing Arenie i Torze "Poligon".

- Mercedesy nie są zbyt powszechnymi autami w polskim sporcie samochodowym, jednak nam co roku w Toruniu udaje się gromadzić grupę ludzi, która skutecznie udowadnia, że tymi samochodami w różnych warunkach da się naprawdę szybko jeździć - mówi Krzysztof Bogucki, dyrektor zawodów. - Czasy uzyskiwane przez czołowych zawodników naszych imprez w ogóle nie odbiegają od rezultatów uzyskiwanych w tych samych miejscach przez kierowców zasiadających w rasowych rajdowych i wyścigowych maszynach pobudowanych na bazie aut jakichkolwiek innych marek.

Zmaganiom sportowo nastawionych kierowcom "gwiazd" towarzyszyć będzie nieduży zlot klasyków różnych marek. W MotoParku wraz ze swoim perłami z pewnością pojawią się członkowie Toruńskiego Klubu Zabytkowej Motoryzacji. Do udziału w spotkaniu zaproszeni są jednak wszyscy posiadacze dobrze zachowanych old- i youngtimerów. Na Bielańskiej nie zabraknie motoryzacyjnych legend PRL-u i zabytków o typowo zachodnim rodowodzie.

Początek sportowej rywalizacji na torze zaplanowano na godzinę 9.00. Klasyki biorące udział w zlocie mają się zjechać na miejsce przed południem. Pierwsze z nich zaparkują na placu około godz. 10.00.

Wysokość wpisowego dla uczestników Classicauto Mercedes Challenge wynosi 200zł, dla zawodników ścigajacych się w Mercedes Sport Meeeting jedyne 30zł. Bliższe szczegóły na stronach http://www.mercedestorunclub.pl/ i http://www.classicautocup.pl/ oraz pod numerem telefonu 605 58 57 51.

Wstęp dla widzów jest wolny.

Poniżej zdjęcia z pierwszej rundy Classicauto Mercedes Challenge 2014 (Tor "Kielce").

Autor: Mercedes Toruń Club

Galeria fot. Rafał Andrzejewski Mercedesy pościgają się na torze - 1Mercedesy pościgają się na torze - 2Mercedesy pościgają się na torze - 3Mercedesy pościgają się na torze - 4Mercedesy pościgają się na torze - 5Mercedesy pościgają się na torze - 6Mercedesy pościgają się na torze - 7

Google
Komentarz do artykułu

TomqMTC napisał(a) dnia: 2014-07-03

Masz w tekście u dołu. W razie czego Filip to najlepiej dzwoń i pytaj (przecież wiesz gdzie i do kogo).

Fifi napisał(a) dnia: 2014-07-03

gdzie można znaleść info o wpisowym ???

Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska