Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
W Bydgoszczy odbyła się IV runda mistrzostw Polski Strefy Północno-Zachodniej w kartingu.

Inowrocławianin w drodze po tytuł mistrza

Data publikacji: 2011-06-26

Dziesięcioletni Michał Kasiborski po raz kolejny nie dał rywalom szans w zawodach o mistrzostwo Strefy Polski Północno-Zachodniej. Reprezentant MK-Speed Racing Teamu wywiózł z Bydgoszczy komplet punktów.

Lokalizacja zawodów: Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie

Ostatnie dni były niezwykle radosne dla młodego kartingowca Automobilklubu Inowrocławskiego. 18. czerwca triumfował w kolejnej rundzie krajowego czempionatu w kategorii Młodzik 60. Dzień później również stał na podium Pucharu Polskiego Związku Motorowego. Dwa dni po zawodach w Radomiu obchodził dziesiąte urodziny. Tuż po nich przyszedł czas startu na bydgoskim Kartodromie, z którego Michał Kasiborski ponownie "wrócił z tarczą".

Do Bydgoszczy na początku długiego czerwcowego weekendu zjechali zawodnicy rywalizujący o tytuły mistrzów Strefy Polski Północno-Zachodniej. W tym gronie po raz kolejny zameldował się kartingowiec reprezentujący inowrocławski zespół MK-Speed Racing. Michał Kasiborski zwyciężył w Gostyniu na poprzednich zawodach cyklu w kategorii Młodzik 60. W związku z tym młody mieszkaniec podinowrocławskich Komaszyc od początku uchodził za faworyta bydgoskich zmagań. Kasiborski korzystający z topowego sprzętu Lenzokart i LKE Engine nie zawiódł oczekiwań i pewnie zwyciężył w obu bydgoskich rundach.

W pierwszym wyścigu dziesięciolatek z Kujaw na mokrym torze wręcz znokautował rywali. Przeszło szesnaście sekund przewagi na dystansie dziesięciu stosunkowo niedługich okrążeń nad drugim na mecie Michałem Goracz z miejscowego BTM-u to niewątpliwie bardzo dużo. Trzeci w tym wyścigu Jan Wąż-Ambrożewicz z TMSM Sparty Wrocław stracił do Kasiborskiego ponad 22 sekundy!

W kolejnych wyścigach blisko półminutowych zaliczek nad pozostałymi zawodnikami stającymi na "pudle" już nie było, jednak zwycięstwa inowrocławianina i tak były bezapelacyjne. W drugim biegu tej rundy mistrzostw strefy Michał na dystansie znów uzyskał kilkusekundową przewagę nad Jakubem Szablewskim z Automobilklubu Leszczyńskiego i utrzymał ją aż do mety. Na trzeciej pozycji ze sporą stratą dojechał wspominany powyżej reprezentant gospodarzy - Michał Goracz.

W klasyfikacji całej rundy w kategorii Młodzik 60 z kompletem punktów triumfował rzecz jasna Kasiborski. Na kolejnych miejscach sklasyfikowano Szablewskiego i Goracza. Obaj zgromadzili tyle samo punktów do klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Czwarta runda "strefy" w rywalizacji młodzików również przebiegała pod dyktando zawodnika MK-Speed Racing Teamu, ścigającego się na ramie marki Lenzokart. W obu wyścigach kolejność na mecie najszybszej trójki wyglądała identycznie: Kasiborski-Szablewski-Goracz. Identycznie oczywiście wyglądało również podium całych zawodów.

Michał Kasiborski po czterech dotychczasowych rundach mistrzostw zdecydowanie prowadzi. Już w tej chwili jest niewątpliwie głównym kandydatem do tytułu.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
motosport AKTUALNOŚCI TESTY FOTOREPORTAŻ MODELE MOTOSPORT
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska