Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Wojciech Ludwisiak zaliczył udany w wyścigach na 1/4 mili w Warszawie.

Torunianie w czołówce sprintu na Bemowie

Data publikacji: 2011-04-20

Bardzo dobrze spisali się Wojciech i Jacek Ludwisiakowie podczas inauguracyjnej rundy tegorocznych mistrzostw kraju na 1/4 mili. Teraz obaj czekają na start podczas majowego IV Ogólnopolskiego Zlotu Mercedesa w Toruniu.

Lokalizacja zawodów: Warszawa, mazowieckie

To kolejne zawody, w których zobaczyć było można w akcji rodzinny duet związany z Automobilklubem Toruńskim. Zawody na warszawskim Bemowie niemal co roku otwierają prestiżowy cykl wyścigowy organizowany przez Stowarzyszenie Sprintu Samochodowego. Imprezy w Warszawie mają naprawdę mocną obsadę. Lista startowa krajowej inauguracji mistrzostw prawie zawsze wygląda imponująco. W niedzielę 17. kwietnia ilość zawodników przerosła jednak oczekiwania samych organizatorów.

Jacek i Wojciech Ludwisiakowie na Bemowie dobrze zaprezentowali się już przed rokiem. Pierwszy z nich, startujący w klasie street diesel Mercedesem C30 CDI AMG, notował wówczas topowe czasy przejazdu ET, jednak nienajlepsze czasy reakcji (RT) pozbawiły go wtedy szans na udział w finale zawodów.

Wojtek, czyli syn pana Jacka, ścigający się w klasie street rwd (auta dopuszczone do ruchu ulicznego z napędem na tylną oś), przed rokiem na Bemowie notował dobre czasy, jednak problemy techniczne z kompresorem i kilka błędów taktycznych zabrały cenne ułamki sekund. Stąd obaj mimo dobrych lokat wrócili wówczas do Torunia z pewnym poczuciem niedosytu. Dlatego też rodzinny duet w miniony weekend jechał do Warszawy z zamiarem swoistej rehabilitacji.

Zawody okazały się szczególnie udane dla Wojtka, startującego fachowo wzmocnionym Mercedesem SL 55 AMG. Reprezentant Automobilklubu Toruńskiego i Mercedes Toruń Club w pokonanym polu pozostawił przeszło dwadzieścia szybkich aut. Czasy uzyskane w eliminacjach dawały mu kwalifikację do ścisłego finału klasy. Walka o zwycięstwo w pierwszej rundzie mistrzostw tym razem nie była mu jednak dana.
- Nawet dostałem stosowny wydruk, który potwierdzał zajęte przeze mnie miejsce - mówi torunianin. - Gdy przystępowałem do finału, okazało się, że ma mnie zastąpić jakiś utytułowany zawodnik w Lotusie, którego nie było w eliminacjach. Trochę byłem zły na tą sytuację, ale i tak jestem zadowolony z osiągniętego wyniku i pierwszych tegorocznych punktów do klasyfikacji mistrzostw. 

Faktycznie, cenna zdobycz punktowa w mocno obsadzonych warszawskich zawodach pozwala Wojciechowi Ludwisiakowi z optymizmem myśleć o kolejnych zawodach.
- O ile czas mi pozwoli, chciałbym wziąć udział w pozostałych rundach i powalczyć o podium krajowego czempionatu w mojej klasie - stwierdza torunianin. - Myślę, że są na to szanse, bo planuję jeszcze staranniej przygotować auto. Na Bemowie jechałem na "ulicznych", 20-calowych kołach. One ładnie wyglądają, natomiast do ścigania w moim przypadku lepiej nadają się 18'. Dodatkowo, na przyszłość chcę postawić na opony typu semi slick, które są dopuszczalne w street rwd, a charakteryzują się mniejszymi oporami toczenia. Dzięki obu rzeczom powinienem zaoszczędzić co najmniej jakieś 0,2-0,3 sekundy. Są jeszcze inne pomysły na poprawę czasu. 

Zawodnik z Torunia o finał zacięcie walczył z innym kierowcą Mercedesa, bardzo utytułowanym Witoldem Łukaszewiczem. Posiadacz modelu W124 500E z podtlenkiem azotu z reguły notuje nieco lepsze czasy od pana Wojtka, jednak tym razem bardzo niewielki defekt techniczny, spowodował, że w klasyfikacji generalnej zawodów na Bemowie uplasował się tuż za torunianinem. Ludwisiak wygrał z nim o zaledwie jedną tysięczną sekundy!
- Nie zadziałała jedna funkcja komputera, która przesądziła o końcowym wyniku - ocenia jeden z najbardziej rozpoznawalnych sprinterów w Polsce, rywalizujący w "ćwiartkach" już od wielu lat. 

Wiele wskazywało na to, że okazja do rewanżu trafi się 14. maja w trakcie IV Ogólnopolskiego Zlotu Mercedesa w Toruniu, gdzie kierowcy również wezmą udział w wyścigach równoległych. Wiadomo, że na tą imprezę wybiera się kilku uczestników mistrzostw organizowanych przez SSS. Tytułu wywalczonego na zlocie przed rokiem będzie bronił właśnie Wojciech Ludwisiak. Witold Łukaszewicz do Torunia w tym roku jednak nie dojedzie. Powodem jest kolizja terminów. Dzień później w Lublinie odbywa się bowiem druga runda mistrzostw organizowanych przez SSS. Trzykrotny zdobywca pucharu kraju w sobotę przed zawodami będzie przygotowywał swoją "pięćsetkę" do tego właśnie startu. Czy torunianin w czarnym SL-u 55 AMG da radę dotrzeć na lubelską odsłonę SSS Racing, tego jeszcze nie wiadomo. 

Na toruńskim zlocie Mercedesa w wyścigach równoległych zapewnie weźmie udział również tata pana Wojtka, Jacek Ludwisiak. Czasy reakcji posiadacz jednego z najszybszych diesli w Polsce w miniony weekend miał już zdecydowanie lepsze niż przed rokiem. Ostatecznie skończyło się na dobrym, szóstym miejscu w gronie 18 zawodników w tejże klasie.
Warte odnotowania jest też to, że narzeczona Wojciecha Ludwisiaka w niedzielę została wybrana wicemiss imprezy na Bemowie. Już w najbliższy weekend oboje młodzi staną na ślubnym kobiercu. JazdaMiejska zawodnikowi Automobilklubu Toruńskiego i jego wybrance życzy w tym miejscu wszelkiej pomyślności i długich lat wspólnego życia!

Na zbliżającym się majowym zlocie Mercedesa w akcji zobaczyć będzie można także zawodnika, który na Bemowie rywalizował "gwiazdą" w innej dyscyplinie, a mianowicie w drifcie. W ubiegłym roku w stołecznej rundzie SSS Drift Cup Michał "Obebo" Przybylski, warszawianin związany z Mercedes Toruń Club, bo o nim tutaj mowa, zajął bardzo wysokie piąte miejsce. Ostatniej odsłony pucharu posiadacz CLK 55 AMG, raczej nie zaliczy do udanych. W tychże zmaganiach nie zabrakło jednak ważnego toruńskiego akcentu. Marcin Mospinek, reprezentujący toruński PUZ Drift Team, zwycięzca ubiegłorocznego cyklu organizowanego przez SSS, po raz kolejny załapał się na podium - był drugi.

Autor: Tomasz Niejadlik

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
motosport AKTUALNOŚCI FOTOREPORTAŻ MODELE MOTOSPORT
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska