Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Inauguracja Night Power GP 2013 odbędzie się już w najbliższą sobotę, 01. czerwca

Legalnie pościgają się w nocy

Data publikacji: 2013-05-30

Wyścigi na 1/8 mili z finałami grubo po zmroku, pokazy driftingu, drift taxi, car audio, pokazy profesjonalnego oklejania aut i koncerty to tylko część atrakcji eventu Night Power w Olsztynie.

Lokalizacja zawodów: Olsztyn, warmińsko-mazurskie

Wyścigi równoległe, zwane też drag racingiem, narodziły się kilkadziesiąt lat temu na amerykańskich ulicach. Grupy młodych ludzi zaczęły spotykać się pod osłoną nocy w mało uczęszczanych miejscach w poszukiwaniu silnych wrażeń. Swoimi autami stawali do wyścigów na prostych pomiędzy przecznicami. Zgodnie ze standardami architektury w USA odległość od jednego tego typu skrzyżowania do drugiego wynosi z reguły dokładnie 1320 stóp, czyli ujmując rzecz inaczej 1/4 mili. Przekładając na europejskie realia to dystans 402,336m.

Moda na ściganie po długich prostych po pewnym czasie ogarnęła także inne kraje. Nielegalne nocne wyścigi dzisiaj odbywają się nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale niemalże na całym świecie. Nie inaczej jest też w Polsce. Chcąc pościgać się w nocy po ulicach nie trzeba jednak ryzykować i narażać się na kłopoty z prawem. Dzięki spółce Racing Logistics można to zrobić w pełni legalnie. Firma co roku przygotowuje cykl dużych eventów pn. NIGHT POWER, których gwoździem programu są właśnie wyścigi na "ćwiartkę" bądź na dystansie o połowę krótszym, czyli 1/8 mili.

Inauguracja Night Power GP 2013 odbędzie się już w najbliższą sobotę, 01. czerwca. Wydarzenie to zagości w samym centrum miasta, w pobliżu Centrum Handlowego ALFA. Specjaliści od sprintu samochodowego tym razem zmierzą się ze sobą na bieżni od długości 1/8 mili (201 metrów). Do walki stanie kilkudziesięciu kierowców. Spora część tych maszyn to prawdziwe kilkusetkonne uliczne potwory. Kto z tej rywalizacji wyjdzie zwycięsko, przekonamy się dopiero późnym wieczorem.

Night Power to jednak nie tylko wyścigi. Jak zapewniają organizatorzy, w tegorocznej edycji nie zabraknie też tych, dla których "prosto jest zbyt prosto". W sobotę podczas inauguracyjnej rundy w Olsztynie o pokazy jazdy bokiem do przodu zadba STW Drift Team. Nie zabraknie też przejazdów z udziałem publiczności, czyli tradycyjnych bloków drift taxi.

W miasteczku eventowym stanie również strefa car audio. Samochodowi audiofile tego dnia wezmą też udział w pierwszej rundzie tegorocznych mistrzostw Polski w CA. Mocne brzmienia będą dobiegały także ze sceny, na której wystąpią m.in.: Jedno Słowo, Dyskografia i Vanessa. Dla zmęczonych chwilowym nadmiarem wrażeń i dźwięków będzie też Strefa Ciszy.

Wśród atrakcji olsztyńskiej imprezy ponadto znaleźć można pokazy oklejania aut, symulatory dachowania i zderzeń, szereg wystawców i miasteczko zabaw dla dzieci.

Pierwsza runda Night Power odbywa się pod patronatem prezydenta Olsztyna. Początek o godz. 16.00, koniec - grubo po zmroku. Bilety w cenie: 10zł (w przedsprzedaży w CH Alfa) i 15zł w dniu imprezy. Więcej szczegółów na stronie: www.nightpower.pl

Autor: Tomasz Niejadlik

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska