Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Bracia Patryk i Hubert Ptaszkowie z KARO BHZ Racing zostali powołani do kadry Po

Patryk i Hubert w kadrze narodowej

Data publikacji: 2011-04-29

Bracia Ptaszkowie ścigający się w barwach Karo BHZ Racing Teamu trafili do elitarnego grona oficjalnych reprezentantów Polski w kartingu.

Lokalizacja zawodów: Toruń, kujawsko-pomorskie

Ogłoszono nazwiska zawodników kadry narodowej i kadry PZM na sezon 2011. Prestiżowe powołania, które uprawniają m.in. do reprezentowania naszego kraju na zawodach najwyższej światowej rangi otrzymali między innymi Patryk i Hubert Ptaszkowie.

Pierwszy z nich, a więc młodszy z braci, otrzymał miejsce w bardzo wąskiej, siedmioosobowej grupie juniorów.

Hubert z kolei został powołany do seniorskiej kadry narodowej. Znalazł się w gronie tak znanych kartingowców, z powodzeniem rywalizujących w międzynarodowych zawodach, jak chociażby Karol Basz, Daniel Fuchs czy Jakub Dalewski. Dwaj pierwsi to zawodnicy zespołu Roberta Kubicy. To właśnie Basz w światowym kartingu osiągnął bodajże największe sukcesy spośród Polaków od czasu startów słynnego krakowianina. Do kadry narodowej seniorów trafili też zawodnicy, z którymi Hubert Ptaszek w minionym sezonie rywalizował o kartingowe mistrzostwo Polski w kategorii KF2, a mianowicie Jan Smaga i Jakub Głowacki.

Bracia Ptaszkowie nie kryją swojego zadowolenia z faktu prestiżowych wyróżnień, przyznają jednak, że na kartingowych torach w tym roku spotkać ich będzie można raczej rzadko.
- Naprawdę się cieszę - mówi Hubert Ptaszek. - To miłe, że doceniono nasz ubiegłoroczny wysiłek i wyniki osiągane na zawodach. Dziś trudno jednak powiedzieć, czy będziemy w tym sezonie mieli okazję reprezentować nasz kraj na zagranicznych torach. Obecnie priorytetem w moim przypadku stały się rajdy i w tą dyscyplinę motosportu szczególnie w tej chwili się angażuję. Na ten rok już w tej chwili mamy bardzo napięty kalendarz. Ale kto wie? Do kartingu mam duży sentyment i gdyby nadarzyła się okazja, to chętnie pojechałbym jeszcze w jakiś międzynarodowych zawodach.

W grupie kadrowiczów znalazł się jeszcze jeden reprezentant regionu Kujawsko-Pomorskiego. To Bartosz Mruk. Zawodnik Bydgoskiego Towarzystwa Motorowego otrzymał powołanie, podobnie zresztą jak Hubert Ptaszek, do kadry narodowej seniorów.

Autor: Tomasz Niejadlik

Komentarz do artykułu

Jan napisał(a) dnia: 2011-04-30

ołł gratuluuje!! :)

Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
motosport AKTUALNOŚCI UŻYWANE FOTOREPORTAŻ MODELE MOTOSPORT
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska