Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Po intensywnych przygotowaniach Hyundai wyprowadził samochód i20 WRC z warsztatu na drogę

Pierwsze testy Hyundaia i20 WRC

Data publikacji: 2013-06-04

Nowy, rajdowy Hyundai i20 WRC przeszedł pierwsze testy w warunkach rzeczywistych. 3-dniowy shakedown modelu i20 WRC był pierwszym testem wykonanym przez nowy ośrodek testowy Hyundaia, w niemieckim Alzenau.

Lokalizacja zawodów: Alzenau, -- świat --

Po intensywnych, kilkumiesięcznych przygotowaniach Hyundai wyprowadził samochód i20 WRC z warsztatu na drogę, aby rozpocząć program testów. Na należącym do firmy terenie testowym, w pobliżu centrali w Alzenau, z powodzeniem przeprowadzono próby shakedown, sprawdzające specyfikacje samochodu Hyundai i20 WRC w warunkach rzeczywistych. Kolejne fazy intensywnych testów auta będą prowadzone z myślą o przygotowaniach do udziału w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC w 2014 r w Monte Carlo.

Po trzydniowej próbie shakedown, przeprowadzonej na odcinku 550 km, wykonano serię kompleksowych testów i20 WRC w różnych konfiguracjach oraz zebrano dane, które zostaną przeanalizowane przez inżynierów w centrali Hyundai Motorsport. Ocenie poddano wszystkie kluczowe parametry samochodu, ze szczególnym uwzględnieniem tych, dotyczących zastosowanego w i20 WRC 1,6-litrowego silnika Turbo.

- Samochód opuścił warsztat i muszę przyznać, że to emocjonujące widzieć po raz pierwszy, jak sprawdza się w warunkach rzeczywistych - powiedział Michel Nandan, szef zespołu. - Do końca 2013 r. mamy przygotowany harmonogram intensywnych testów. Będziemy wykonywać próby w rozmaitych miejscach Europy, aby przetestować samochód i20 WRC w zróżnicowanych warunkach - zbliżonych do tych, z jakimi możemy mieć do czynienia w Rajdowych Mistrzostwach Świata w przyszłym roku.

Podczas shakedown oraz testów dodatkowych zespół Hyundaia nie odnotował żadnych istotnych problemów.

- Przebieg pierwszych testów oceniam pozytywnie - dodał Nandan. - Dysponujemy teraz ogromną liczbą informacji, które pomogą w przygotowaniach do startu w Monte Carlo.

Model Hyundai i20 WRC został zaprojektowany w centrum badawczo-rozwojowym Namyang w Korei Południowej. Przygotowania auta do udziału w rajdach zostały w pełni powierzone centrali Hyundai Motorsport w Alzenau.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska