Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Wojtek Chuchała: Odcinek testowy nie służy do bicia rekordów prędkości, tylko do sprawdzenia ustawień

Tuż za podium

Data publikacji: 2013-08-11

Podkarpacka runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zawsze dostarcza kibicom wiele emocji. Tak było i tym razem. Zmienne warunki pogodowe i wymagająca, techniczna trasa powodowały przetasowania w czołówce niemal do ostatniego odcinka.

Lokalizacja zawodów: Rzeszów, podkarpackie

Załoga Michała i Grzegorza Bębenków w Subaru Imprezie STI R4 od początku Rajdu Rzeszowskiego podróżowała szybkim, równym tempem co zaowocowało czwartym miejscem w klasyfikacji generalnej imprezy.

Rajd Rzeszowski przywitał zawodników upalną pogodą. Piątkowe odcinki specjalne rozegrane zostały w temperaturze przekraczającej 35 stopni Celsjusza, która w samochodach była jeszcze o wiele wyższa. Michał i Grzegorz Bębenkowie poradzili sobie w tych warunkach bardzo dobrze. Przez cały dzień utrzymali bardzo szybkie tempo dające im czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej na zakończenie pierwszego etapu. Drugi dzień zmagań na Podkarpaciu przyniósł znaczne ochłodzenie, co wcale nie ułatwiło zawodnikom pracy na oesach - wymagały technicznej jazdy i ciągłej zmiany tempa. Załoga Platinum Subaru Rally Team dowiozła bardzo dobry wynik do mety w Rzeszowie.

Michał Bębenek: Przez cały Rajd Rzeszowski emocji nie brakowało, ale od startu do mety jechaliśmy bardzo szybko. Jestem zadowolony z naszego wyniku i tempa jazdy. Mogę już chyba powiedzieć, że coraz lepiej czuję swoje Subaru i niemal w pełni wykorzystuję jego możliwości. Dzisiejszy dzień był wbrew pozorom równie trudny co pierwszy etap, a konfiguracja oesów wymagała więcej technicznej jazdy i wymuszała zmiany rytmu. Mimo to udało się nam utrzymać, dobre czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, z czego jestem bardzo zadowolony. Bardzo dziękuję całemu zespołowi i serwisowi za doskonałą pracę podczas rajdu, a sponsorom i partnerom za wsparcie oraz możliwość startów.

Grzegorz Bębenek: Cieszę się z przebiegu rajdu i naszej jazdy po odcinkach. Jechaliśmy szybko, Michał dawał z siebie wszystko. Poziom zawodników z czołówki Mistrzostw Polski jest bardzo wysoki i naprawdę ciężko przy takim tempie poprawić się znacząco podczas drugich przejazdów. Całą trasę przejechaliśmy czysto, a w samochodzie atmosfera była wspaniała. Dziękujemy całemu zespołowi za wspaniałą pracę podczas zawodów. Do zobaczenia na Litwie.

Kierowcy rywalizujący w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w sezonie 2013 spotkają się jeszcze na trzech imprezach. Najbliższa runda odbędzie się za dwa tygodnie podczas litewskiego Rajdu Kauno Ruduo. Kolejną okazją do rywalizacji, tym razem na szutrowej nawierzchni będzie Rajd Polski, który odbędzie się w terminie 13-15 września. Sezon zakończy rozgrywany w połowie października Rajd Dolnośląski.

Druga załoga Platinum Subaru Rally Team: Wojciech Chuchała i Kamil Heller nie wystartowała w zawodach, po przygodzie na odcinku testowym.

Wojtek Chuchała: Odcinek testowy nie służy do bicia rekordów prędkości, tylko do sprawdzenia ustawień. Jednak błąd przy dużej szybkości okazał się niestety dramatyczny. Za wcześnie rozpocząłem skręt i tyłem zahaczyłem troszkę trawy i pobocza. Przy tak dużej prędkości poskutkowało to opuszczeniem drogi. Wylecieliśmy na wysokości mety lotnej, wytracając trochę impetu. Wypadek nie był zbyt przyjemny, ale jak widać samochody Subaru są bardzo bezpieczne. Dziękujemy całemu Zespołowi i naszym Partnerom: Keratronik, Raiffeisen Leasing, Geberit, Greco, SJS i Sony VAIO. Podziękowania za miłe słowa kierujemy także do wszystkich, którzy są z nami, kibicują i trzymają za nas kciuki.

Kamil Heller: Pierwszy przejazd odcinka testowego nie był najgorszy mimo kilku drobnych błędów. Na drugim chcieliśmy pojechać jeszcze lepiej, niestety na bardzo szybkiej partii nie było już w zasadzie możliwości skrętu. Samochód wyleciał poza drogę i zaczęliśmy dachować, raz przodem, raz tyłem, raz bokiem. Było to chyba najdłuższe kilka sekund mojego życia, a z tego co mówili nam kibice wynikało, że rolowaliśmy około 7 razy. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, a po rutynowych badaniach zostaliśmy zwolnieni do domu. Cieszymy się z tego, że nasz zespół tak bardzo dba o bezpieczeństwo, bo dzięki temu wyszliśmy z tego wypadku bez szwanku. Dziękujemy także wszystkim za słowa wsparcia, telefony i smsy. Do zobaczenia na kolejnych zawodach!

Platinum Subaru Rally Team to zespół rajdowy, który powstał w 2013 roku. Jego barwy reprezentują Michał i Grzegorz Bębenkowie - obecni Wicemistrzowie Polski z 15-letnim stażem w RSMP oraz Wojciech Chuchała i Kamil Heller - młodzi zawodnicy, którzy mają już na koncie tytuł Mistrzów Polski w grupie N. Platinum Subaru Rally Team rywalizuje w pełnym cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2013. Obie załogi startują w Subaru Imprezach R4.

Fot. M.Kaliszka i T.Kaliński

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska