Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Barwy Platinum Subaru Rally Team bronić będą bracia Bębenkowie oraz Wojtek Chuchała z Kamilem Hellerem.

Po testach jadą na Karkonoski

Data publikacji: 2013-07-02

Już w najbliższy piątek rozpoczyna się 28.Rajd Karkonoski - trzecia runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W imprezie wystartują załogi Platinum Subaru Rally Team.

Lokalizacja zawodów: Jelenia Góra, dolnośląskie

Wojciech Chuchała z Kamilem Hellerem otrzymali od organizatora czwarty numer startowy. Michał i Grzegorz Bębenkowie nakleją na drzwi rajdówki numer siedem. Obie załogi pojadą samochodami Subaru Impreza STI R4.

Rozgrywany w Sudetach Rajd Karkonoski trwa trzy dni. W piątek, 5 lipca odbędzie się na Placu Piastowskim w Jeleniej Górze prezentacja załóg i start honorowy. Następnego dnia rozpocznie się właściwa rywalizacja, która potrwa do niedzieli. Zawodnicy będą mieli do pokonania łącznie trzynaście odcinków specjalnych o całkowitej długości niemal 170 km. Dla mieszkańców Jeleniej Góry przygotowano OS miejski o nazwie Zabobrze. Będzie on rozgrywany dwukrotnie w sobotę o godz. 15.23 i 16.56. Uczestnicy rajdu będą się ścigać także w okolicach Karpacza, Szklarskiej Poręby, Dziwiszowa, Karpników oraz Lubomierza i Gajówki.

Załogi Platinum Subaru Rally Team przed zawodami testowały wspólnie w okolicach Łapanowa. Michał Bębenek startował także treningowo w 1.Rajdzie Ziemi Bocheńskiej. Wojciech Chuchała zaliczył dodatkowy dzień testów w okolicach Bielska-Białej.

Michał Bębenek: Przed Rajdem Karkonoskim dużo zmieniliśmy w ustawieniach samochodu i wystartowaliśmy treningowo w Rajdzie Ziemi Bocheńskiej. Jestem bardzo pozytywnie nastawiony do tego startu. Mam nadzieję, że wiele zmian, które wprowadziliśmy do ustawień Subaru, a także kolejne przejechane nim kilometry, zaowocują w Jeleniej Górze szybką i skuteczną jazdą. Za kierownicą Imprezy czuję się coraz lepiej. Odzyskałem wewnętrzny spokój, potrzebny do tego by szybko podróżować po odcinkach specjalnych. Nie pozostaje mi nic innego jak prosić Was o trzymanie za nas kciuków.

Grzegorz Bębenek: Mam nadzieję, że wszystkie zmiany, których dokonaliśmy ostatnio w samochodzie, a także start w naszym domowym rajdzie w Bochni przybliżają nas do chwili, kiedy będziemy mogli skutecznie walczyć o czołowe lokaty w kolejnych eliminacjach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Jestem przekonany, że na Rajdzie Karkonoskim pojedziemy szybko i w pełni skoncentrowani.

Wojciech Chuchała: Za nami solidne testy i treningowe występy różnymi samochodami w ciekawych imprezach, więc jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do tego startu. Plan na Rajd Karkonoski zakłada atak przy jednoczesnym unikaniu błędów. Ten rajd mocno mi pasuje i należy do moich ulubionych asfaltowych rund RSMP. Dlatego też zrobimy wszystko, żeby nasza rajdówka dosłownie frunęła jak szalona, zapewniając kibicom masę frajdy oraz szeroki uśmiech. Widzimy się w Jeleniej Górze!

Kamil Heller: Rajd Karkonoski to świetne zawody ze wspaniałymi trasami. Odcinki w okolicach Jeleniej Góry jedzie się szczególnym rytmem. My bardzo dobrze je wspominamy, więc odliczamy już dni do trzeciej rundy Mistrzostw Polski. Testy dały nam wiele nowych pomysłów w zakresie ustawienia samochodu, które postaramy się skutecznie wykorzystać. Dla mnie występ w Rajdzie Karkonoskim będzie o tyle szczególny, że tydzień wcześniej uzyskałem tytuł magistra inżyniera. Mam zatem nadzieję, że wynik sportowy i rywalizacja dadzą mi co najmniej tyle samo satysfakcji, co zwieńczenie pracy naukowej. Do zobaczenia na starcie!

Fot. T.Kaliński

Więcej na temat Rajdu Karkonoskiego: www.rajdkarkonoski.pl
Strona Zespołu Platinum Subaru Rally Team: www.psrt.pl

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska