Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Tegoroczny Rajd Rzeszowski był naprawdę strasznie trudny - podsumował Wojtek Chuchała.

Podkarpacki triumf Subaru

Data publikacji: 2012-08-11

Wojtek Chuchała i Kamil Heller finiszowali na 4. pozycji w 21. Rajdzie Rzeszowskim. Zawodnicy L-SPRT mogli się cieszyć również z drugiego w tym sezonie zwycięstwa w grupie N oraz z awansu na trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej RSMP.

Lokalizacja zawodów: Rzeszów, podkarpackie

Listę sukcesów uzupełniło drugie miejsce w Klasyfikacji Producentów oraz trzecia pozycja wśród Zespołów Sponsorskich. Podkarpackie zawody stanowiły również podwójną rundę słowackiego czempionatu, które Siemanko wraz ze swoim pilotem ukończyli odpowiednio na 4. i 5. miejscu, zaliczając podwójne zwycięstwo w "ence". W rundzie CEZ-FIA Wojtek Chuchała i Kamil Heller znaleźli się tuż za podium generalki i triumfowali w grupie N.

Już przed czwartkowym, miejskim odcinkiem zmienna aura dała o sobie znać. Jednak to sobotni etap okazał się prawdziwym wyzwaniem pod względem doboru opon. Warunki zmieniały się jak w kalejdoskopie, a zawodnikom LOTOS - Subaru Poland Rally Team dodatkowo przytrafiło się przebicie opony. Oznaczało to stratę cennych sekund, lecz Wojtek Chuchała i Kamil Heller walczyli do końca, ostatecznie awansując na piąte miejsce w generalce drugiego dnia zawodów, zarówno w RSMP, jak i w mistrzostwach Słowacji.

- Tegoroczny Rajd Rzeszowski był naprawdę strasznie trudny. Mimo małych problemów staraliśmy się jednak walczyć do końca. Zwycięstwo w grupie N bardzo nas cieszy. W klasyfikacji generalnej dojechaliśmy na czwartym miejscu, co też daje powody do satysfakcji, choć szkoda przebitej opony i straconych sekund. Po świetnym pierwszym dniu, drugi nie był już tak idealny, ale jesteśmy na mecie, co było naszym założeniem. Dziękujemy całemu Zespołowi i naszym Partnerom: Subaru Import Polska, LOTOS Oil z marką olejów LOTOS Quazar, LOTOS Paliwa z marką paliw LOTOS Dynamic, Keratronik, Raiffeisen Leasing, Geberit, SJS oraz Sony VAIO. Do zobaczenia na kolejnych zawodach! - podsumował Wojtek Chuchała.

- Na pewno cieszy nas, że nasze tempo poprawia się z rajdu na rajd. W czołówce jest bardzo ciasno, więc po małych problemach czwarte miejsce w rajdzie i zwycięstwo w grupie N jest sukcesem. Oczywiście staraliśmy się pojechać jak najlepiej, więc trochę szkoda dzisiejszego dnia, który nie ułożył się do końca po naszej myśli. Mimo to jesteśmy zadowoleni i dziękujemy całemu Zespołowi i naszym kibicom - uzupełnił Kamil Heller.

Autor: Mateusz Senko

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska