Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Citroen DS3 WRC zastąpi w sezonie 2011 rajdówkę Loeba C4 WRC

DS3 WRC na podbój rajdowego świata

Data publikacji: 2011-01-27

Citroën Racing otwiera nowy rozdział swojej historii. W sezonie 2011 do walki w Rajdowych Mistrzostwach Swiata wystawia nowych samochód - Citroën DS3 WRC. Celem jest dobycie po raz siódmy tytułu Rajdowego Mistrza Świata w Klasyfikacji Producentów.

Lokalizacja zawodów: Francja, -- świat --

Do walki wystawione zostaną dwie załogi. Sebastien Loeb i Daniel Elena rywalizować będą o swój ósmy tytuł mistrzowski z rzędu w klasyfikacji kierowców. Do roli drugiej załogi fabrycznej awansowani zostali Sebastien Ogier i Julien Ingrassia, zwycięzcy dwóch rajdów WRC w ubiegłym sezonie. Trzema kolejnymi DS3 WRC startować będą kierowcy prywatni: Petter Solberg, Kimi Räikkönen i Peter van Merksteijn.

Zespół Citroën Racing, obecny w Rajdowych Mistrzostwach Świata od dziesięciu lat, przygotowuje wprowadzenie do akcji swojego trzeciego samochodu klasy WRC: po modelach Xsara i C4, z których każdy wsławił się trzema tytułami mistrzowskimi, w otwierającym sezon Rajdzie Szwecji (10-13 lutego br.) zadebiutuje DS3 WRC. Zespół, którego szefem jest Olivier Quesnel, na kolejny rok startów wytycza sobie bardzo ambitny, choć prosto sformułowany cel: obronić tytuł Mistrza Świata w obydwu klasyfikacjach: Producentów i Kierowców!

Citroën DS3 WRC, będący kwintesencją Creative Technologie, jest pojazdem skonstruowanym zgodnie z nowymi przepisami Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA). Najbardziej widoczną zmianą są jego gabaryty: DS3 jest mniejszy od C4, co przełoży się na bardziej widowiskowe zachowanie na drodze. Rewolucja zaszła również pod maską, ponieważ DS3 WRC napędzany jest czterocylindrowym silnikiem 1.6 turbo z bezpośrednim wtryskiem paliwa, w całości opracowanym przez Citroën Racing. Napęd przekazywany jest na cztery koła za pośrednictwem ręcznie sterowanej skrzyni biegów, a rozkład momentu obrotowego pomiędzy przednią i tylną oś jest stały.

Autor: Jazda Miejska

Google
Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
motosport AKTUALNOŚCI TESTY UŻYWANE FOTOREPORTAŻ MODELE MOTOSPORT
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska