Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Rajd Aluksne ? piątka dla Tiger Energy Rally Team

Piątka dla Kasperczyka

Data publikacji: 2019-01-20

Tomasz Kasperczyk i Damian Syty ukończyli zimowy Rajd Aluksne na piątym miejscu. Załoga Tiger Energy Rally Team pokonała trudną, pokrytą śniegiem i lodem trasę łotewskiej imprezy bez żadnych problemów i regularnie podkręcała tempo.

Lokalizacja zawodów: Łotwa, -- świat --

Zmagania, w trakcie których korzystano z opon z kolcami, wystartowały już w piątek, kiedy rozegrano dwa pierwsze odcinki specjalne. Kasperczyk i Syty rozpoczęli rajd od szóstego miejsca w klasyfikacji generalnej. W sobotę załoga Forda Fiesty R5 nie popełniała żadnych błędów i z każdym kilometrem notowała coraz lepsze czasy. Dzięki temu, a także pechowi rywali, po siódmym odcinku specjalnym udało się jej awansować na piątą pozycję i ostatecznie dowieźć ją do mety. Zwycięzcą zawodów okazał się Oliver Solberg, syn rajdowego mistrza świata Pettera Solberga, który na Łotwie startował Volkswagenem Polo GTi R5.

Tomasz Kasperczyk: - Plan na ten rajd został zrealizowany, a my jesteśmy bardzo zadowoleni. Piąte miejsce jest dobrym wynikiem, zwłaszcza że dawno nie jeździliśmy po śniegu i mierzyliśmy się z lokalną konkurencją, która jest bardzo szybka i znacznie bardziej doświadczona w jeździe na oponach z kolcami. Cały czas nabierałem tempa, miałem dobre wyczucie samochodu, więc teraz czas na wnikliwą analizę tego rajdu i przygotowania do dalszych startów.

Zespół Tiger Energy Drink Rally Team powstał w 2012 roku, od samego początku jego trzon stanowi załoga Tomasz Kasperczyk/Damian Syty. Rok 2012 to pełny sezon Rajdowego Pucharu Polski oraz czeski Rajd Kostelec. W kolejnym sezonie Tomasz Kasperczyk zadebiutował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, zdobywając tytuł II wicemistrza Polski w klasie 6. Kolejny ? 2014 rok to zmiana samochodu i walka o punkty w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Nowy samochód i bardzo intensywny program treningowy zaowocowały 6. miejscem w klasyfikacji generalnej RSMP i pierwszym podium w tym cyklu podczas Rajdu Dolnośląskiego. Duet Tomasz Kasperczyk/Damian Syty zajął znakomite, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu. Sezon 2015 to kolejny rok startów w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski oraz wybranych rundach Rajdowych Mistrzostw Europy w Fordzie Fiesta R5. W 2018 roku zespół rywalizował w wybranych rundach FIA ERC i RSMP, co dało mu czwarte miejsce w mistrzostwach Polski. W sezonie 2019 rajdową bronią Tiger Energy Drink Rally Team ponownie jest Ford Fiesta R5 serwisowany przez kielecką stajnię rajdową C-Rally. Sponsorem strategicznym zespołu jest Tiger Energy Drink.

Autor: Jazda Miejska

Dodaj komentarz do artykułu

Treść *
Autor *
Kontakt ( tylko do wiadomości Redakcji )
* - pole wymagane

Uwaga! Redakcja nie odpowiada za treści i tematy publikowane w dziale "Komentarze".
Redakcja ma prawo usunąć komentarz jeśli uzna go za niezgodny z prawem, obraźliwy lub szkodliwy.
Komentarz przez Ciebie dodany zostanie opublikowany niezwłocznie po zaakceptowaniu przez Redaktora.

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska