Ogłoszenia sprzedaż samochodu
W sobotę Auto Slalom na Moto Parku, a w niedzielę Mini Max na Poligonie i Rajd Kopernika na MotoParku.

Wielkie ściganie w piernikowym mieście

Data publikacji: 2012-04-12

W ten weekend, miłośnicy sportów motorowych z pewnością nie będą narzekać na brak emocji. Sporej dawki adrenaliny zapewnią im rajdowcy w każdej skali: od 1:1 do 1:10. Rywalizacja toczyć się będzie aż na trzech toruńskich torach.

Lokalizacja zawodów: Toruń, kujawsko-pomorskie

Betonowe alejki toru rajdowego "Poligon", asfaltowe łuki MotoParku przy ulicy Bielańskiej oraz szutrowe odcinki specjalne na torze rallycrossowym - to arena zmagań kierowców rajdowych w najbliższy weekend. Do Torunia, w sobotę i niedzielę, przyjadą najlepsi kierowcy z regionu rywalizować w aż trzech różnych zawodach. Emocji i dobrego widowiska z pewnością nie zabraknie.

AutoSlalom 2012 - sobota, 14.04.2012

W sobotę startuje I runda AutoSlalomu 2012 organizowanego przez Automobilklub Kujawsko-Pomorski. Impreza, która zapoczątkowana został w roku ubiegłym, spotkała się ze sporym zainteresowaniem wśród kierowców z całego regionu. Jej największym atutem są szybkie i niezbyt skomplikowane odcinki. Startować może każdy, kto posiada sprawny samochód, kask oraz odrobinę benzyny we krwi. Wpisowe wynosi 70 zł (dla kierowców zrzeszonych w klubie PZM) lub 140 zł dla pozostałych zawodników. Do pokonania będzie jeden odcinek specjalny przejeżdżany trzykrotnie. Do klasyfikacji generalnej liczyć się będą dwa najlepsze przejazdy.

Głównym twórcą i pomysłodawcą imprezy jest Marcin Bilski, dla którego Auto Slalom jest doskonałą okazją do zamiany prawego fotela w rajdówce Marcina Gagackiego, na fotel kierowcy w swoim BMW. Zawody w ubiegłym roku organizowane były naprzemiennie na bydgoskim Kartodromie oraz toruńskim torze MotoPark. W czterach rundach wystartowało w sumie prawie 50 kierowców. Rywalizację w sezonie 2011 wygrał Marcin Bilski (BMW 3118IS) przed Pawłem Fałdowskim (Nissan Sunny) oraz Krzysztofem Szatkowskim (BMW 318IS).

Tegoroczna I runda AutoSlalomu startuje w najbliższą sobotę, 14. kwietnia, na toruńskim torze MotoPark przy ulicy Bielańskiej 66 (za Motoareną, teren byłego toru rallycrossowego). Chętni mogą zapisywać się poprzez stronę www organizatora lub bezpośrednio w dniu imprezy, do godziny 9.30. Na trasie pierwsi kierowcy pojawią się o godzinie 10.30. Wręczenie nagród najlepszym zawodnikom zaplanowano na godzinę 15.00. Dla kibiców wstęp jest bezpłatny.

II runda RSMT "Mini-Max" PBD Bielczyny Rally Cup 2012 - niedziela, 15.04.2012

Aż dwie imprezy motorowe zaplanowano w Toruniu na niedzielę. Po lewobrzeżnej części miasta, na torze rajdowym "Poligon" przy ulicy Andersa, do walki powrócą kierowcy rajdowi rywalizujący w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Torunia. Po pierwszej rundzie w generalce niespodziewanie prowadzi Oskar Lubieński (Honda Civic), który wykorzystał  nieobecność Pawła Bartoszewicza i Przemysława Żabki oraz awarię Mitsubishi Lancera aktualnego mistrza, Mirosława Witkowskiego. Kierowca grafitowego potwora do Torunia przyjedzie z pewnością w bojowym nastroju, aby zrehabilitować się kibicom po ostatnich niepowodzeniach i powrócić na fotel lidera.

Tanio skóry nie zamierza oddać także Dariusz Topolewski (Opel Astra), który pod czujnym okiem Marcina Gagackiego, z roku na rok coraz pewniej czuje się na krętych i nierównych alejkach "Poligonu". W tym sezonie pokazał swoją klasę już podczas marcowej rundy, przyjeżdżając na metę z drugim czasem! Jeśli załoga Oponeo Motosport (Dariusz Topolewski i Arkadiusz Kocemba) zamelduje się w niedzielę w komplecie, to kibice z pewnością będą mogli oglądać fascynującą walkę.

Na toruńskim "Poligonie" nie zabraknie także licznej grupy kierowców różnych wielkości Fiatów. Warto przypomnieć, że w tym roku organizatorzy, przy wsparciu firmy Automobile Torino (diler Fiata we Włocławku, Koninie i Łodzi), przygotowali dla nich specjalną klasyfikację oraz puchar w ramach "Trofeo Automobile Torino". W pierwszej rundzie wielkim pechowcem okazał się Szymon Świątkowski, jeden z pretendentów do zdobycia tego pucharu. Awaria auta już na treningu wykluczyła go z inauguracyjnej rywalizacji. Pech kolegi wykorzystał Mateusz Siłakowski obejmując po I rundzie prowadzenie w klasie 1 i w pucharze markowym Fiata.

Biuro zawodów czynne będzie od godziny 7.00. Pierwsza załoga pojawi się na starcie już o godzinie 10.00. Zawodnicy będą mieli do pokonania 11 odcinków specjalnych o łącznej długości 30 km. Zakończenie rajdu i wręczenie pucharów oraz dyplomów zaplanowano na 16.00. Sponsorem tytularnym zawodów jest firma PBD Bielczyny. Swojego wsparcia udzielają również Truck Gigant, Automobile Torino oraz Świat Reklamy. Patronat medialny sprawuje portal JazdaMiejska.pl.

Więcej informacji można znaleźć na stronie organizatora - www.automobilklubtorunski.pl.

X Rajd Kopernika modeli RC - niedziela, 15.04.2012 - rajd odwołany - nowy termin to 29.04

Po przeciwległej stronie Wisły, za toruńską Motoareną, swoje zawody rozgrywać będą rajdowcy... w małej skali. Na szutrowym odcinku byłego toru rallycrossowego przy ulicy Bielańskiej 66, kierowcy elektrycznych rajdówek staną do rywalizacji w ramach III rundy Otwartych Rajdowych Mistrzostw Torunia Modeli RC. Organizatorzy planują 9 odcinków specjalnych przejeżdżanych w 3 etapach.

X Rajd Kopernika rozpocznie się o godzinie 10.00. Na liście zgłoszeń już widnieje ponad 30 nazwisk. Do Torunia ponownie przyjadą kierowcy z Bydgoszczy, Ciechocinka, Poznania czy odległego Suchacza (k/Elbląga). Po dwóch rundach liderem jest powracający do wysokiej formy - Radosław Schenker, wyprzedający Pawła Rybackiego oraz Pawła Świtajskiego. Do końca sezonu pozostały jednak aż cztery rajdy, więc układ w tabeli może się jeszcze zmienić.

Rajdy szutrowe należą z pewnością do tych najbardziej widowiskowych odmian motosportu. Wcale nie mniejsze emocje towarzyszą podczas zawodów modeli zdalnie sterowanych. Pędzące po luźnej nawierzchni elektryczne rajdówki niezwykle efektownie rozrzucają wokół siebie tumany kurzu i drobnych kamyczków. Napęd na cztery koła na takiej nawierzchni okazuje się bezcenny, a dodatkowo jest gwarantem pięknego widowiska. Przyjdźcie i zobaczcie to sami.

Więcej informacji znajdziecie na stronie TKM.

Motorowy weekend w skrócie

sobota, 14.04.2012
- Auto Slalom, Toruń, MotoPark, ul. Bielańska 66, start: 10.00

niedziela, 15.04.2012
- II runda RSMT "Mini-Max" PBD Bielczyny Rally Cup, Toruń, ul. Andersa, start: 10.00
- X Rajd Kopernika modeli RC, Toruń, MotoPark, ul. Bielańska 66, start: 10.00
UWAGA! X Rajd Kopernika modeli RC został przełożony na 29.04.

Autor: Michał Jasiński

Komentarz do artykułu

benq napisał(a) dnia: 2012-04-14

licze że ze wszystkich 3 imprez będzie można poczytać co sie działo i obejżeć fotki ;)

Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska