Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Andrzej Postawka wystartuje w Rajdzie Monte Carlo Fiatem 125p w barwach Castrola

Rajd Monte Carlo - Andrzej Postawka w barwach Castrol

Data publikacji: 2011-01-26

Polski Fiat 125p w barwach Castrol, prowadzony przez Andrzeja Postawkę, będzie jednym z ośmiu zgłoszonych z Polski aut, biorących udział w XIV Rajdzie Monte Carlo Samochodów Historycznych. Z Warszawy ruszy niemal sto załóg z całej Europy.

Lokalizacja zawodów: Warszawa, mazowieckie

Już w najbliższy czwartek, 27 stycznia 2011r. z Placu Teatralnego w Warszawie wystartuje "XIV Rajd Monte Carlo Samochodów Historycznych". Polski Fiat 125p w barwach Castrol, prowadzony przez Andrzeja Postawkę, będzie jednym z ośmiu zgłoszonych z Polski aut, biorących udział w rajdzie. Z Warszawy ruszy niemal sto załóg z całej Europy. Metę rajdu tradycyjnie wyznaczono przy Bulwarze Alberta I vis-a-vis portu jachtowego w Monte Carlo.

Tegoroczny Monte Carlo Historique odbywa się w setną rocznicę pierwszej edycji rajdu, dlatego też organizatorzy dokładają wszelkich starań, by jak najpełniej oddawał pierwotny charakter imprezy. W tym roku kierowcy rywalizują w pięciu miastach. Obok Warszawy - która była miejscem startu Rajdu Monte Carlo również w latach 60. i 70. - jest to Marrakesz, Glasgow oraz Barcelona i Reims. Z dwóch ostatnich miast mogą startować tylko auta wyprodukowane przed 1966 rokiem lub o pojemności silnika mniejszej niż 1150 cm3.

Andrzej Postawka, były prezes Automobilklubu Dolnośląskiego, a w latach 70. kierowca rajdowy, już po raz czwarty bierze udział w rajdzie. Polak wymieniany jest wśród najbardziej utytułowanych zawodników, którzy wystartują w tegorocznych zmaganiach (obok m.in. kilkukrotnego uczestnika Monte Carlo, Boba Neyreta, byłego Rajdowego Mistrza Francji i triumfatora Rajdu Monte Carlo w 1988 roku Bruno Saby, czy Rajdowego Mistrza Europy z 2003 roku - Bruno Thiry'ego). Andrzej Postawka zasiada za kółkiem 35-letniego wiśniowego Polskiego Fiata 125p w barwach Castrol, pilotowany przez swojego syna Stanisława.

- Tegoroczna edycja rajdu liczy tak, jak pierwotny Rajd Monte Carlo - około 4000 km, w tym 14 odcinków specjalnych - przypomina Andrzej Postawka. - Organizatorzy postarali się, by trasa prowadziła przez piękne, ale trudno dostępne tereny, do tego w większości na wysokości pomiędzy 500 a 1600 m n.p.m. W czasie grudniowej jazdy próbnej szczególnym wyzwaniem był dla nas odcinek przeprowadzony przez Alpy. Zaskoczeniem była duża ilość opuszczonych domów w górach oraz niemal całkowity brak stacji paliwowych na trasie! Na tym górskim szlaku nie będzie chwili wytchnienia. Wyzwaniem będzie nawet zdążenie na wszystkie Punkty Kontrolne w regulaminowym czasie - dodaje Postawka.

Rajd Monte Carlo Historique został stworzony dla miłośników rajdów i zabytkowej motoryzacji. Mogą w nim wziąć udział jedynie samochody wyprodukowane przed końcem 1980 roku i tylko te modele, które brały udział w edycjach Rajdu Monte Carlo w latach 1955-1980.

Dane techniczne Fiata 125p Castrol Team Poland:
Rok produkcji: 1976
Kolor: wiśniowy
Przebieg: 85.000 km
Oryginalna blacharka, raz malowany w 2008 roku.
Silnik: w pierwszych trzech startach w Monte Carlo Historique był to oryginalny 1500. Obecna jednostka to silnik z dwoma wałkami rozrządu w głowicy, FIAT 132A o pojemności skokowej 1592 cm3.

Dodatkowe wyposażenie:
- pełna klatka bezpieczeństwa;
- sportowa kierownica, fotele i pasy bezpieczeństwa;
- urządzenia nawigacyjne (stoper, metromierz);
- dodatkowe oświetlenie drogowe.

Źródło: Castrol Team Poland

Autor: Jazda Miejska

Galeria fot. Jazda Miejska Andrzej Postawka wystartuje w Rajdzie Monte Carlo Fiatem 125p w barwach Castrola - 1Andrzej Postawka wystartuje w Rajdzie Monte Carlo Fiatem 125p w barwach Castrola - 2Andrzej Postawka wystartuje w Rajdzie Monte Carlo Fiatem 125p w barwach Castrola - 3Andrzej Postawka wystartuje w Rajdzie Monte Carlo Fiatem 125p w barwach Castrola - 4

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
motosport AKTUALNOŚCI TESTY UŻYWANE FOTOREPORTAŻ MODELE MOTOSPORT
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska