Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Paweł Węgrzynowski wygrał II rundę Rally Sprintu rozgrywanego w Mszanowie.

Rajd jak z filmu Kena Blocka

Data publikacji: 2012-03-22

Tony zardzewiałych prętów, powyrywane stalowe zbrojenia, odpadające tynki z budynków i betonowe, podziurawione alejki połączone szutrem. Czy w takich warunkach można jeździć autem? Można, i to jak szybko. Zobaczcie sami.

Lokalizacja zawodów: Mszanowo, warmińsko-mazurskie

W minioną niedzielę prawie 50 kierowców stanęło do walki w II rundzie Rally Sprintu organizowanego przez Automobilklub Nowomiejski. Zawody rozgrywane na terenie byłej fabryki okien Humdrex zaliczane były jednocześnie do klasyfikacji Pucharu Mistrzostw Warmii i Mazur. Kierowcy walczyli również o specjalny puchar Tomasza Waruszewskiego, wójta gminy Nowe Miasto Lubawskie.

Na liście startowej pojawiły się bardzo liczne reprezentacje lokalnych klubów - Automobilklubu Nowomiejskiego, Lubawskiego i Mazurskiego. Do Mszanowa przyjechała także spora grupa zawodników Automobilklubu Toruńskiego (Paweł Węgrzynowski, Mateusz Siłakowski, Radosław Oryszczak, Dominik Kocieniewski oraz startujący w klasie Gość - Mirosław Witkowski).

Zawodnicy mieli do pokonania dwa odcinki specjalne zlokalizowane na dość wymagającym terenie fabryki Humdrex. Szybkie partie betonowe kończyły się nawrotem na beczce, ostrymi skrętami lub wpadnięciem na szutrowe łączniki. Naniesiony piasek na trasę rajdu szybko zweryfikował umiejętności kierowców, a kibicom dość licznie zgromadzonym na terenie fabryki, dostarczył sporych emocji. Szczególnie podobać mogły się przejazdy topowych rajdówek: Subaru Impreza prowadzona przez Pawła Węgrzynowskiego, Mitsubishi Lancera Evo IX Mirosława Witkowskiego oraz Ford Focusa Łukasza Osmańskiego. W zawodach zaprezentowała się również spora reprezentacja Fiatów 126p oraz pięknie przygotowany do rajdów - Ford Sierra.

Trudna i wymagająca trasa okazała się pechowa dla niektórych kierowców. Urwane zderzaki, plastikowe "hokeje", pogięte maski to tylko najłagodniejsze usterki, jakie przytrafiły się zawodnikom na trasie rajdu. Z powodu awarii do mety nie dojechało prawie 10 kierowców.

Rywalizację w II rundzie Rally Sprintu i puchar wójta gminy Nowe Miasto Lubawskiego zgarnął Paweł Węgrzynowski w Subaru Imprezie. Drugi na mecie zameldował się Karol Chętnicki jadący Fordem Fiesta. Trzecie miejsce na pudle niespodziewanie zajęła załoga Jordan Mączkowski / Anna Sobczak w samochodzie klasy I... Fiacie Cinquecento(!)

Zobacz pełne wyniki zawodów - KLASYFIKACJA GENERALNA

Zdjęcie: Janusz Laskowski

Rally Sprint Mszanowo from RR studio on Vimeo.

Autor: Michał Jasiński

Komentarz do artykułu

Jordan napisał(a) dnia: 2012-03-22

Niespodziewanie ale jednak!!!

Franio napisał(a) dnia: 2012-03-22

Git.podOba mi sie

Zorro napisał(a) dnia: 2012-03-22

PROFI+

Fifi napisał(a) dnia: 2012-03-22

bardzo ciekawy film ;)

Ben napisał(a) dnia: 2012-03-22

Fajny klip

Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska