Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Wśród najmocniejszych aut najszybszy był Adam Kozak startujący w Renault Clio T16.

Rallycross powrócił do Polski

Data publikacji: 2013-06-12

W drugi weekend czerwca na tor Słomczyn powróciły wyścigi samochodowe Rallycross. Impreza reaktywowana przez pasjonatów, którzy chcą się ścigać i chcą żeby ten sport zdobywał nowych uczestników, tak jak się to obecnie dzieje w Europie i USA.

Lokalizacja zawodów: Słomczyn, mazowieckie

Na inauguracyjną rundę Rallycross Cup przyjechali zawodnicy mocno związani z tą dyscypliną jak i kierowcy z wyścigów czy rajdów. Przybyli także goście zza granicy. Dwóch kierowców, Polaków startujących na co dzień w Wielkiej Brytanii przebyło drogę aż 2 tys. kilometrów, aby wystartować w Słomczynie. Nowy cykl zaciekawił również Bartłomieja Ruszczyńskiego, który ściga się w Niemczech.

Kibice mieli okazję zobaczyć auta z różnego przedziału mocowego. Od popularnych Fiatów Seicento w seryjnej wersji silnikowej jak i ponad 120 konnej, poprzez Astry, BMW i auta Super 1600 do "potworów" klasy SuperCar, które dysponują mocą ponad 600 koni mechanicznych i przyspieszeniem 2 sekund do setki.

Wśród najmocniejszych aut najszybszy był Adam Kozak startujący w Renault Clio T16. Co ciekawe jest to auto, które sam budował, a z seryjnego auta pozostało już niewiele elementów - typu klamki czy klosze od świateł. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo, nowiutkie auto ma już na sobie znamiona rywalizacji bok w bok, ale to jest cecha Rallycrossu i wszyscy się z tym liczą.

Najszybszy w klasie aut z napędem na jedną oś był Bartłomiej Ruszczyński w Alfie Romeo 156. W niedzielę odbyły się także zawody młodzików w autach typu Buggy, tutaj najszybszy był Mateusz Mruk.

Wyścigowy weekend w Słomczynie pokazał, że zawodnicy i kibice potrzebują Rallycrossu. Na trybunie pojawili się także dawni kierowcy, którzy musieli namacalnie sprawdzić, że ten sport powrócił i mamy nadzieję, że niedługo zobaczymy ich już nie na trybunie, a za kierownicą samochodów.

Po więcej informacji zapraszamy na oficjalną stronę cyklu: www.rallycrosscup.pl

Autor: Jazda Miejska

Galeria fot. Nadesłane Wśród najmocniejszych aut najszybszy był Adam Kozak startujący w Renault Clio T16. - 1Wśród najmocniejszych aut najszybszy był Adam Kozak startujący w Renault Clio T16. - 2Wśród najmocniejszych aut najszybszy był Adam Kozak startujący w Renault Clio T16. - 3Wśród najmocniejszych aut najszybszy był Adam Kozak startujący w Renault Clio T16. - 4Wśród najmocniejszych aut najszybszy był Adam Kozak startujący w Renault Clio T16. - 5

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
motosport AKTUALNOŚCI FOTOREPORTAŻ MODELE MOTOSPORT
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska