JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Renault Eco2 Team na podium pierwszego w tym roku Poland Bike Marathon 2011.

Renault Eco2 Team na podium

Data publikacji: 2011-04-15

Patryk Piasecki, startujący w barwach Renault Eco2 Team, zajął pierwsze miejsce w inaugurującym etapie Poland Bike Marathon w kategorii M2 na dystansie Max, czyli 55 kilometrów.

Lokalizacja zawodów: Sochaczew, pomorskie

W klasyfikacji kobiet w grupie wiekowej K2 na tym samym dystansie trzecie miejsce zajęła Ewelina Szabelska. Od bieżącego sezonu Renault Polska jest sponsorem kolarzy, którzy startują w cyklach maratonów kolarstwa górskiego.

W pierwszym etapie Poland Bike Marathon w Sochaczewie zawodnik Renault Eco2 Team, Patryk Piasecki, był pierwszy w swojej kategorii wiekowej z czasem 1:50:02 na dystansie 55 km, a w ogólnej klasyfikacji dla tego dystansu zajął 3 lokatę. W klasyfikacji drużynowej zespół Renault Eco2 Team zajął drugie miejsce zdobywając 1 600 punktów. To nie pierwsze podium Patryka Piaseckiego w tym sezonie, w etapie maratonu Mazovia MTB Marathon w Otwocku zajął on drugie miejsce.

Renault Eco2 Team to sponsorowana przez Renault Polska drużyna kolarzy, którzy w sezonie 2011 stawiają sobie za cel zajęcie miejsca na podium w klasyfikacjach indywidualnych w 24-godzinnym maratonie Mazovia 24H oraz uplasowanie się w pierwszej dziesiątce w klasyfikacji drużynowej cyklu maratonów Mazovia MTB Marathon lub Poland Bike Marathon. W skład zespołu Renault Eco2 Team wchodzą dwie zawodniczki i 9 zawodników.

Zmagania zawodników można śledzić na specjalnie przygotowanej stronie drużyny pod adresem www.renaulteco2team.pl

Autor: Jazda Miejska