Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Rusza nowa liga driftingowa Drift Trophy

Rusza nowa liga driftingowa

Data publikacji: 2018-03-13

Drift Trophy - tak będzie nazywała się nowa seria, która jest skierowana głównie do początkujących zawodników i tych, którzy jeszcze nie dysponują zbyt dużymi budżetami. Start nowej ligi już w kwietniu!

Lokalizacja zawodów: Toruń, kujawsko-pomorskie

Cztery rundy w tym dwie torowe i jedna na lotnisku. Taki jest wstępny plan na inauguracyjny sezon serii DRIFT TROPHY. W niedzielę 25. marca w MotoParku Toruń odbędzie się oficjalny Przedsezonowy Trening z Drift Trophy dla wszystkich chętnych, nie tylko dla przyszłych uczestników nowej serii. Inauguracja nowej serii zaplanowana jest cztery tygodnie później – 22. kwietnia. Pierwsza runda zagości właśnie na toruńskim torze. Także finał ligi, który odbędzie się 11. listopada, odbędzie się w miejscowym MotoParku. Ostatnia rudna połączona będzie z drugimi edycjami Driftingowego Pucharu Niepodległości oraz przeznaczonego dla debiutantów – Pucharu Drift Magazynu. Druga runda szykowana jest na czerwiec na płycie lotniska Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu, a trzecia – wstępnie w innym mieście województwa kujawsko-pomorskiego. Terminy obu rund są właśnie ustalane i niebawem powinny zostać ogłoszone.

- W kwestii tych dwóch dat nie wszystko zależy od nas, czekamy na deklaracje ze strony innych podmiotów, jednak dosłownie w najbliższych dniach wiele powinno się wyjaśnić – mówi Tomasz Niejadlik, dyrektor ligi. - Jeśli trzecia runda wypali, tam gdzie byśmy chcieli, to z pewnością będzie tam bardzo ciekawie.

W organizację serii włączyła się grupa ludzi aktywnych w motorsporcie od lat. Jej głównym organizatorem i jednym z pomysłodawców jest Tomasz Niejadlik, który wiodące role organizacyjne pełnił już przy około 150 różnych wydarzeniach motoryzacyjnych i motorowych. Torunianin przez dziesięć lat pełnił rolę prezesa Mercedes Toruń Club, stowarzyszenia, którego jest też założycielem, zasiadał w zarządzie Automobilklubu Toruńskiego (był m.in. jego wiceprezesem ds. sportu i rzecznikiem prasowym), czynnie udzielał się też w innych klubach. Poznał też motorsport z punktu widzenia sędziego, zawodnika i dziennikarza. Od samego początku istnienia JazdyMiejskiej.pl współtworzy nasz portal, stworzył i wydawał też Drift Magazyn – pierwsze polskie czasopismo poświęcone driftingowi, aktualnie blisko współpracuje m.in. z magazynem „Rally and Race”. W stworzenie nowej ligi czynnie włączyli się też uznani w środowisku drifterzy – torunianin Arkadiusz Hinc i radomianin Kajetan Rutyna. Obaj przed kilkoma laty swoją przygodę z tym sportem zaczynali od startów właśnie w tego typu ligach, aktualnie zaś rywalizują w najważniejszych krajowych i europejskich zawodach. Arkadiusz Hinc swoją karierę zaczął od podium w Pucharze Drift Magazynu, czyli w gronie debiutantów, a obecnie ma na swoim koncie m.in. TOP8 jednej z rund Drift Masters GP. Kajetan Rutyna w poprzednim sezonie stanął na podium finałowej rundy tej serii, która odbyła się na legendarnym niemieckim torze Hockenheimring, zwyciężył w Kryterium Asów Driftu i zanotował jeszcze szereg innych znaczących sukcesów. Kierowca charakterystycznego Mercedesa 190 w 2016 triumfował w International Drift Series – ADAC Drift Cup.

Obecnie poza domykaniem kalendarza, kończony jest również regulamin techniczny Drift Trophy. Koncepcja nowej serii bezpośrednio przekłada się na zawierane w nim zapisy.

- Przede wszystkim ma to być liga przyjazna dla tych początkujących zawodników i stąd wymogi techniczne nie mogą być zbyt wygórowane – stwierdza Tomasz Niejadlik. - Nie chcemy stwarzać punktów w regulaminie, które automatycznie już na starcie będą dyskwalifikowały sporą część tych nowicjuszy. Z drugiej strony będą wymogi techniczne związane z bezpieczeństwem, które przez zawodników będą musiały być bezwzględnie respektowane i w tych przypadkach będziemy bardzo konsekwentni. Bezpieczeństwo to dla mnie zawsze podstawa i tutaj żadnych wyjątków wobec kogokolwiek nie będzie. Kolejnym bardzo ważnym założeniem powstającego regulaminu będzie to, żeby nie dopuścić do „wyścigu zbrojeń”. Będzie to dotyczyło choćby kwestii opon. Chcemy, żeby o wynikach decydowały głównie sportowe umiejętności zawodnika, a nie jego możliwości budżetowe.

Fanpage DRIFT TROPHY na Facebooku: https://www.facebook.com/drifttrophy/

fot. Marek Jachorek

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska