Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
SEAT Sport wspiera 4 prywatne zespoły, w tym mistrz świata Robert Huffa.

Motorsport SEAT-a wciąż żywy

Data publikacji: 2013-04-05

SEAT Sport - motorsportowy oddział hiszpańskiego producenta kontynuuje swoje zaangażowanie w wyścigowej serii FIA WTCC (World Touring Car Championship) w sezonie 2013.

Lokalizacja zawodów: Hiszpania, -- świat --

SEAT Leon WTCC.

Po zeszłorocznym, udanym debiucie z 1,6-litrowym turbodoładowanym silnikiem, za kierownicom Leona WTCC zasiada jeden z najbardziej utytułowanych zawodników wyścigów samochodów turystycznych w ostatnich latach.

SEAT Sport wspiera 4 prywatne zespoły, w tym mistrz świata Robert Huffa.

W sezonie 2013 z usług Leona WTCC korzystają cztery zespoły: Campos Racing (Hiszpania), Tuenti Racing Team (Hiszpania), Special Tuning Racing (Wielka Brytania) oraz Munnich Motorsport (Niemcy).

To właśnie za kierownicom auta należącego do ostatniego teamu, zasiada startujący z numerem 1, mistrz świata - Robert Huff. Jego partnerem z zespołu jest inny mistrz świata klasy FIA GT1 z 2012 roku - Marc Basseng. Z kolei obecny mistrz świata wyścigowej serii European Touring Car Championship (ETCC) - Fernando Monje - zasiada za kierownicom Leona WTCC w zespole Campos Racing, włączając się do walki o mistrzowskie laury.

- Motorsport jest głęboko zakorzeniony w DNA SEAT-a. Jest to także ciągły dowód naszej wiedzy technicznej. Dzięki doświadczeniu i know-how ekspertów pracujących w oddziale SEAT Sport jesteśmy w stanie zaoferować bardzo konkurencyjne auto - mówi dr Matthias Rabe, wiceprezes SEAT ds. Badań i Rozwoju. - Chciałbym szczególnie podziękować mechanikom i inżynierom SEAT Sport, który pracowali z ogromną motywacją aby przygotować auto.

SEAT wspiera 4 zespoły pomocom techniczną oraz ogromnym know-how zdobywanym na przestrzeni ostatnich lat. Specjaliści z SEAT Sport będą na miejscu każdej eliminacji wyścigowego kalendarza WTCC.

- Fani SEAT-a na całym świecie są zachwyceni obecnością w jednych z najbardziej emocjonujących serii wyścigowych świata - mówi Jaime Puig, Dyrektor SEAT Sport. - Wspieramy działania zespołów naszym doświadczeniem i jestem pewien, że wspólnie jesteśmy na najlepszej drodze do osiągnięcia sukcesu.

Sercem wyścigowego SEAT-a serii WTCC jest 1,6 litrowa, turbodoładowana jednostka o mocy 310 KM (288 kW) i maksymalnym momencie obrotowym 410 Nm. Leon WTCC bazuje na pięciodrzwiowej wersji SEAT-a Leona Cupra, poddanej modyfikacjom mającym na celu spełnienie wymogu regulaminu FIA.

SEAT Leon WTCC to jedna z najbardziej udanych konstrukcji wyścigowych aut klasy samochodów turystycznych ostatnich lat, na przestrzeni, których dwukrotne zdobywał mistrzostwo świata ? w sezonach 2008 i 2009. Hiszpańska marka wywołała ponadto spore zamieszanie będąc pierwszą, która zdecydowała się na zastosowanie silnika diesla w 2007 roku w Leonie TDI.

Kalendarz WTCC na sezon 2013

24 marca - Monza, Włochy
7 kwietnia - Marrakesz , Maroko
28 kwietnia - Slovakia Ring, Słowacja
5 maja - Budapeszt, Węgry
19 maja - Salsburg, Austria
9 czerwca - Moskwa, Rosja
30 czerwca - Porto, Portugalia,
28 lipca - Curitiba, Brazylia
8 września - Sonoma, USA
22 września - Suzuka, Japonia
3 listopad - Shanghaj, Chiny
17 listopad - Guia, Makau

Autor: SEAT

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska