Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Silna reprezentacja Audi w Le Mans

Silna reprezentacja Audi w Le Mans

Data publikacji: 2014-02-03

Pięciu mistrzów świata, tryumfator z Le Mans oraz były kierowca Formuły 1 - z tak doskonałą kadrą kierowców, Audi wystartuje w sezonie 2014 w Długodystansowych Mistrzostwach Świata (FIA - WEC) i w najważniejszej imprezie tego cyklu, wyścigu Le Mans.

Lokalizacja zawodów: , -- świat --

Obrońcy tytułu, Francuz Loic Duval i Duńczyk Tom Kristensen, dzielić będą bolid Audi R18 e-tron quattro z Brazylijczykiem Lucasem di Grassi. Ten były kierowca Formuły 1, który od 2012 roku występuje w barwach Audi i w ubiegłym roku był trzeci w Spa oraz w Le Mans, wejdzie teraz do podstawowego składu mistrzowskiego teamu i zastąpi Szkota Allana McNisha, który zakończył swoją karierę czynnego kierowcy  wyścigowego. Na drodze po tytuł mistrza świata w sezonie 2013, Duval, Kristensen i McNish wygrali trzy imprezy zaliczane do serii WEC, w tym także 24-godzinny wyścig w Le Mans. Dla rekordzisty Kristensena było to dziewiąte zwycięstwo, dla jego kolegi z zespołu, Duvala - pierwsze.

Szwajcar Marcel Fässler, Niemiec André Lotterer i kolejny Francuz Benoît Tréluyer, już trzeci z rzędu sezon WEC tworzą jeden zespół. W 2012 roku zdobyli tytuł mistrzowski w kategorii kierowców i po raz drugi z rzędu stanęli na najwyższym podium w Le Mans. W 2013, trio to wygrało zaliczane do Długodystansowych Mistrzostw Świata wyścigi w Spa, S?o Paulo i Szanghaju oraz zdobyło drugą lokatę w klasyfikacji kierowców.

W sześciogodzinnym wyścigu w Spa, 3 maja i podczas najważniejszego wyścigu sezonu, w Le Mans (14/15 czerwca), koncern z Ingolstadt wystawi do walki jeszcze jedno Audi R18 e-tron quattro. Pojedzie nim kierowca startujący dotychczas w Niemieckich Mistrzostwach Samochodów Turystycznych, Portugalczyk Filipe Albuquerque, wraz z Włochem Markiem Bonanomim i Oliverem Jarvisem z Wielkiej Brytanii. Bonanomi w sezonie 2013 był kierowcą testowym i rezerwowym, a Jarvis zwyciężył w niezaliczanym do Mistrzostw Świata 12-godzinnym wyścigu w Sebring i był trzeci w Spa i w Le Mans. Kierowcą rezerwowym podczas wyścigu w Spa i w Le Mans będzie doświadczony Hiszpan Marc Gené.

- W roku 2014 mamy ponownie wspaniały team kierowców - mówi szef Audi Motorsport, dr Wolfgang Ulrich. - Oczywiście nie jest łatwo zastąpić kierowcę takiego jak Allan McNish, który 14 lat jeździł dla Audi. Ale Lucas di Grassi swoimi startami w barwach czterech ringów zyskuje coraz większe uznanie. Filipe Albuquerque przeszedł z DTM do WEC w idealnym momencie. Jest gotowy do zrobienia kolejnego kroku w karierze. Nasza obecna kadra kierowców zrobi furorę, i to w sezonie, który ze względu na nowy regulamin i nowych przeciwników, będzie szczególnym wyzwaniem.


Chris Reinke, kierownik projektu LMP w Audi podkreśla:
- Lucas di Grassi to idealne uzupełnienie zespołu Tom Kristensen i Loic Duval. Marcel Fässler, André Lotterer i Benoît Tréluyer stanowią zgrany team już od wielu lat. Cieszymy się z nowego nabytku, jakim jest Filipe Albuquerque. Podczas jazd próbnych pokazał, że doskonale poradził sobie z przesiadką z samochodu DTM na prototyp LMP1. On, Marco Bonanomi i Oliver Jarvis tworzą razem świetnie zapowiadające się trio, które będzie doskonałym wzmocnieniem Audi w tym sezonie wyścigów.

Składy zespołów kierowców w Długodystansowych Mistrzostwach Świata (WEC) Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA), na sezon 2014

6h Spa i 24h Le Mans
Lucas di Grassi/Loic Duval/Tom Kristensen (BR/F/DK)
Marcel Fässler/André Lotterer/Benoît Tréluyer (CH/D/F)
Filipe Albuquerque/Marco Bonanomi/Oliver Jarvis (P/I/GB)

Wszystkie pozostałe wyścigi
Lucas di Grassi/Loic Duval/Tom Kristensen (BR/F/DK)
Marcel Fässler/André Lotterer/Benoît Tréluyer (CH/D/F)

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska