Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Sto tysięcy koni na lotnisku

Sto tysięcy koni na lotnisku

Data publikacji: 2017-08-30

Gdzie można znaleźć auta szybsze niż bolidy Formuły 1? W wyczynowej odmianie wyścigów równoległych. I właśnie takie samochody zjadą do Torunia w pierwszy weekend września!

Lokalizacja zawodów: Toruń, kujawsko-pomorskie

Wyścigi na ćwierć mili z udziałem najszybszych samochodów i motocykli w Polsce, europejska czołówka tej dyscypliny, pokazy driftingu, tuningowane auta, a także motocykle znane z rywalizacji na torach wyścigowych to tylko część atutów dużego wydarzenia motorsportowego, które w dniach 02-03. września odbędzie się na lotnisku Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu. Nie zabraknie darmowej strefy zabaw dla dzieci i gości specjalnych. Wszystko w ramach finałowej rundy Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych, który odbywa się pod auspicjami Polskiego Związku Motorowego. Zmagania kończą jednocześnie rywalizację w tegorocznym cyklu Pucharu Europy Centralnej. Z tego powodu zawody w Toruniu będą miały międzynarodową obsadę. Swój przyjazd zapowiedzieli m.in. goście z Rosji, Ukrainy, Norwegii i Holandii.

Dwie pierwsze rundy tegorocznego Pucharu Polski odbyły się Białej Podlaskiej, trzecia – na lotnisku w Wilczych Laskach koło Szczecinka. W grodzie Kopernika odbędzie się finał cyklu. Z tego powodu na lotnisku Aeroklubu Pomorskiego można spodziewać się naprawdę mocnej obsady. Organizatorzy liczą, że w toruńskiej rundzie weźmie udział przeszło stu uczestników – kierowców niezwykle szybkich aut i motocykli. Najmocniejsze z nich mają nawet po około 2000 tysiące koni mechanicznych. Ich przyspieszenia oscylują, bagatela, nawet na poziomie: od 0 do 100 kilometrów na godzinę – 1,5 sekundy; 0-200km/h – 4,5 sekundy! Dla porównania bolidy Formuły 1 przyspieszają do „setki” w czasie 1,7-,1,9s. Najszybsze z samochodów, które na początku września pojawią się w Toruniu, po pokonaniu odcinka ćwierć mili (402,336m), tuż za metą mają prędkości bliskie 300km/h!

Rywalizacja w Toruniu będzie odbywała się w sumie w 18 klasach uzależnionych m.in. od rodzaju napędu oraz poziomu modyfikacji pojazdów. W rywalizacji biorą udział również torunianie.

Niewątpliwe ciekawie będzie też poza "bieżnią", po której będą ścigali się specjaliści od sprintu samochodowego i motocyklowego. W oba dni planowane są pokazy driftingu, a także tak zwane bloki drift taxi, w trakcie których wszyscy zainteresowani za stosunkowo niedużą opłatą będą mogli zasiąść na prawych fotelach tuż obok wyczynowych kierowców i poczuć emocje związane z jazdą w kontrolowanym poślizgu. Wśród drifterów znajdzie się m.in. Arkadiusz Hinc, torunianin biorący udział w prestiżowym międzynarodowym cyklu Drift Masters GP.

Duże wrażenie z pewnością będą robiły nie tylko rozpędzone maszyny. Nie zabraknie statycznych wystaw, w trakcie których dumnie zaprezentują się zabytki motoryzacji, tuningowane, „odpicowane” samochody, a także motocykle Ducati Toruń Motul Teamu, ścigające się w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski i międzynarodowym cyklu Alpe Adria. Organizatorzy szacują, że łączna moc tych wszystkich maszyn, które wezmą udział w wydarzeniu, może przekroczyć nawet 100.000 koni mechanicznych!

Imprezę poprowadzi znany dziennikarz TVN Turbo – Patryk Mikiciuk.

Na sobotę przewidziano przejazdy kwalifikacyjne uczestników pucharu i tzw. public race, czyli blok, w trakcie którego wszyscy zainteresowani amatorzy także będą mogli spróbować swoich sił na dystansie ćwierć mili. Przejazdy półfinałowe i finałowe zaplanowano na niedzielne popołudnie. Dekoracja zwycięzców nastąpi około godz. 17.00.

Bilety w cenach: 20zł (jednodniowy), 30zł (dwudniowy). Dzieci do lat 12: wstęp wolny.

Program wydarzenia:

Sobota, 02. września, godz. 12.00-20.00
Puchar Polski w Wyścigach Równoległych – kwalifikacje
Public Race
Drift taxi, pokazy driftingu
Wystawy aut, m.in. Show & Shine
Super Puchar – najszybsze 16 samochodów i motocykli dnia

Niedziela, 03. września, godz. 10.00-17.00
Puchar Polski w Wyścigach Równoległych - kwalifikacje, półfinały, finały
Pokazy driftingu, drift taxi
Wystawy aut i motocykli, m.in. Show & Shine

Więcej na Facebooku – fanpage'u Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych.

Film promujący Puchar Polski w Wyścigach Równoległych:

Autor: Tomasz Niejadlik

Dodaj komentarz do artykułu

Treść *
Autor *
Kontakt ( tylko do wiadomości Redakcji )
* - pole wymagane

Uwaga! Redakcja nie odpowiada za treści i tematy publikowane w dziale "Komentarze".
Redakcja ma prawo usunąć komentarz jeśli uzna go za niezgodny z prawem, obraźliwy lub szkodliwy.
Komentarz przez Ciebie dodany zostanie opublikowany niezwłocznie po zaakceptowaniu przez Redaktora.

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska