Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Subaru Poland Rally Team poznaje dwa oblicza Cypru

Dwa oblicza Cypru

Data publikacji: 2015-09-28

Reprezentujący Subaru Poland Rally Team Dominik Butvilas i Kamil Heller wspaniale zakończyli 44. Rajd Cypru. Po powrocie do rywalizacji w systemie Rally2 załoga zdominowała klasyfikację ERC2 zwyciężając na 7 z 8 odcinków specjalnych oraz całym etapie

Lokalizacja zawodów: Cypr, -- świat --

Wysoki poziom prezentowała również w ?generalce?, gdzie zameldowała się na 5. miejscu.

Wczorajszy, sobotni, etap załoga SPRT rozpoczęła rewelacyjnie wychodząc na prowadzenie w ERC2 już na otwierającej próbie i to z ogromną przewagą nad rywalami. Niestety, na OS 3 Dominik i Kamil wypadli z trasy i choć auto było nieuszkodzone, to wyjechanie z rowu było niemożliwe. Dzień zakończony w minorowych nastrojach nie zmniejszył jednak ich determinacji i chęci walki.

Niedzielny etap można podsumować krótko: "co by było gdyby?". Duet SPRT był zdecydowanie najszybszy na wszystkich odcinkach specjalnych pierwszej pętli. Na drugiej oddali co prawda jedną próbę, ale na pozostałych nie mieli sobie równych odnosząc pewny triumf w klasyfikacji dnia ERC2. W generalce zajęli bardzo dobre, 5. miejsce zdobywając kolejne punkty.

- Jestem szczęśliwy, pokazaliśmy, że mamy szybkość i potrafimy nadawać tempo rywalizacji. To był idealny, bezbłędny dzień. Jechaliśmy równo i udowodniliśmy, że w ERC2 stanowimy siłę z którą należy się liczyć. Nie wykorzystaliśmy najlepiej wczorajszego etapu, ale dzisiejszy to zupełnie inna historia. Rajd Cypru to niewiarygodna, ale również wymagająca przygoda. Byłem pozytywnie zaskoczony wytrzymałością naszej Subaru Imprezy, jak również opon - ten zestaw pokazał na co go stać i nie musiałem się martwić niezawodnością. Dziękujemy całemu Zespołowi i naszym Partnerom: Subaru Import Polska, Keratronik, Raiffeisen Leasing, SJS oraz Eneos - podsumował rajd Dominik Butvilas.

- Po wczorajszym dniu nie było nam łatwo - wycofanie się przekreśliło nasze szanse na tytuł mistrzowski w ERC2, ale nie zdeprymowało to nas. Chcieliśmy pokazać, że umiemy jechać szybko i nam się to udało wygrywając wszystkie dzisiejsze odcinki poza jednym. To nas cieszy i stanowi pozytywne zakończenie rajdowego weekendu na Cyprze - dodał Kamil Heller.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska