Ogłoszenia sprzedaż samochodu
W Bydgoszczy podczas MP Supermoto zobaczymy m.in. Darka Małkiewicza na Ducati.

Supermoto po raz pierwszy w Bydgoszczy

Data publikacji: 2012-08-22

Na bydgoskim Kartodromie, który kilka miesięcy temu przeszedł gruntowną modernizację, w sobotę odbędą się wyścigi motocyklowe Supermoto. To pierwsza tego typu impreza organizowana w Bydgoszczy.

Lokalizacja zawodów: Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie

V runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Supermoto odbędzie się już w najbliższą sobotę, 25. sierpnia. Do Bydgoszczy zjadą się najlepsi polscy motocykliści, w tym reprezentaci Kujaw i Pomorza: Dariusz Małkiewicz (Motosport Team Toruń) oraz Marcin Rybski i Michał Radłowski (LKT "Wyczół" Gościeradz). Dla zawodnika MTT startującego Yamahą (Puchar Polski, klasa C2), będzie to drugi występ w tym sezonie. Po raz pierwszy zawodnik z Torunia startował w drugiej odsłonie Pucharu Polski w Gostyniu, zajmując tam wysokie 5. miejsce (na ponad 20 uczestników). Motocykliści z "Wyczoła" rywalizują w wyższej randze - Mistrzostw Polski Supermoto. W klasyfikacji generalnej cyklu Marcin Rybski zajmuje 2. miejsce, a Michał Radłowski - 13-te.

Zawody rozpoczną się o godzinie 12:00, choć zawodników zobaczymy na torze już od godziny 9:00. Na tę godzinę zaplanowno bowiem oficjalne treningi. Wręczenie nagród i dekoracja zwycięzców odbędzie się o 16.00. Wstęp bezpłatny.

Co to jest Supermoto?

Supermoto to rodzaj sportu motocyklowego łączący cechy wyścigów motocrossowych i ulicznych, odbywających się na obu rodzajach nawierzchni. Motocykle supermoto są fabrycznie lub indywidualnie modyfikowanymi motocyklami typu Enduro i Cross. Główna różnica polega na montażu kół 16,5- lub 17–calowych z szerokimi oponami z motocykli sportowych, poprawieniu układu hamulcowego oraz zmianie ustawień zawieszenia. Strój zawodników wygląda podobnie jak w motocrossie, lecz zamiast tekstylnych ubrań stosowany jest skórzany kombinezon.

Źródło: Wikipedia

Foto: LKT "Wyczół" Gośieradz

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska