Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Światowa premiera pucharu Audi Sport TT Cup

Światowa premiera pucharu Audi Sport TT Cup

Data publikacji: 2015-04-28

Przygotowania do premiery pucharu Audi Sport TT Cup, która odbędzie się w dniach 2 i 3 maja 2015 r. na torze Hockenheim, zajęły prawie dwanaście miesięcy.

Lokalizacja zawodów: Hockenheim, -- świat --

Pierwsze wyścigi serii odbędą się w najbliższą sobotę i niedzielę, w ramach festiwalu DTM 2015. Oprócz osiemnaściorga wybranych wcześniej stałych zawodników, na starcie stanie także sześciu zaproszonych kierowców.

Gdy na torze w Hockenheim przygotowania do weekendu wyścigów idą pełną parą, kierowcy Audi Sport TT Cup już je zakończyli. W ubiegłą sobotę przeprowadzili symulację wyścigu na krótkiej konfiguracji toru w Hockenheim, w skład której wchodziły: trening, ćwiczenie rundy kwalifikacyjnej i symulacja wyścigu głównego.

- Raz jeszcze zawodnicy z trzynastu krajów udowodnili swój profesjonalizm - mówi Rolf Michl, kierownik projektu Audi Sport TT Cup. - Ostatnie testy przebiegły bezproblemowo i teraz wszyscy są już bardzo podekscytowani oczekiwaniem na premierowy wyścig.

Podczas ostatniego treningu, za kierownicą sportowego Audi TT zasiedli też zaproszeni do współzawodnictwa goście: skoczek narciarski Sven Hannawald, zawodnik rallycrossu Tanner Foust oraz trzech dziennikarzy z wyścigowym doświadczeniem. Szósty uczestnik, również rallycrossowiec, Toomas Heikkinen, był tym razem niestety nieobecny, ponieważ w tym samym czasie startował w inauguracji sezonu mistrzostw świata w Rallycross FIA w Portugalii.

Weekend wyścigów w pucharze Audi Sport TT Cup rozpoczyna się treningiem, już w czwartek, 30 kwietnia o godz. 13:50. W kwalifikacjach, w piątek od godz. 9:35, zawodnicy będą walczyć o najlepsze pozycje startowe w dwóch wyścigach. Najszybsze okrążenie zadecyduje o pozycji startowej podczas pierwszej rundy, kolejne, o pozycji podczas rundy drugiej. Start pierwszego wyścigu w sobotę o godz. 10:10. W niedzielę o godz. 9:40, 24 uczestników, w tym dwoje z Polski, stawi się na starcie drugiego. Oba wyścigi transmitowane będą na żywo, na www.audi-motorsport.com.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska