JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Wojciech Ludwisiak został mistrzem jednej z dwóch najliczniej obsadzonych w tym roku klas, czyli Street RWD

Toruń ma najlepszych sprinterów

Data publikacji: 2012-10-12

Zakończył się sezon mistrzostw Polski w wyścigach na 1/4 mili. Wojciech Ludwisiak (Mercedes SL55 AMG) i Paweł Kowalski (Porsche 911) z Automobilklubu Toruńskiego sięgnęli po tytuły w swoich klasach.

Lokalizacja zawodów: Toruń, kujawsko-pomorskie

Po odwołaniu ostatniej rundy cyklu SSS Racing, czyli polskiego czempionatu w wyścigach równoległych na ćwierć mili, stało się jasne, że zawodnicy związanego z Automobilklubem Toruńskim Adex MTC Teamu w tym roku zwyciężyli w aż dwóch prestiżowych klasach. Co więcej, być może dojdzie do tego jeszcze trzeci tytuł. W tej chwili trwają oczekiwania na podanie klasyfikacji zespołowej. Sporo wskazuje na to, że torunianie byli najlepszą samochodową drużyną w całych mistrzostwach.

Wojciech Ludwisiak został mistrzem jednej z dwóch najliczniej obsadzonych w tym roku klas, czyli Street RWD. Posiadacz fachowo wzmocnionego Mercedesa SL55 AMG sezon rozpoczął od dobrego występu na Bemowie. Potem "czarna strzała" przechodziła dalsze modyfikacje. Efektem tego były jeszcze lepsze czasy i wyższe miejsca. Torunianin najpierw zajął trzecią lokatę w Częstochowie, a potem zwyciężył podczas ostatniej rundy mistrzostw, która odbyła się w Ełku. W tym momencie objął prowadzenie w klasyfikacji sezonu. Po odwołaniu rundy w Białej Podlaskiej stało się jasne, że klubowicz Mercedes Toruń Club i Automobilklubu Toruńskiego może sięgnąć po szampana.

Paweł Kowalski (Porsche 911) w porównaniu z kierowcą Mercedesa to już prawdziwy rutyniarz. W "ćwiartkach" rywalizuje dziesięć lat. Pochodzący z Warszawy sprinter jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich zawodników w historii tej dyscypliny. W ubiegłym roku wywalczył tytuł zarówno w swojej klasie, jak i w kategorii Open, czyli mistrzostwo "wszechklas" (King of Poland). W tym roku nie udało mu się obronić tego drugiego tytułu, ale po raz kolejny potwierdził swój prymat w dragowej klasie RWD Turbo.

Zespół Adex MTC powstał z połączenia ADEX Racing Teamu Pawła Kowalskiego i grupy wywodzącej się z Mercedes Toruń Club AT. W jego skład poza oboma tegorocznym mistrzami wchodzą też Jacek Ludwisiak, Tomasz Niejadlik i drifter Michał "Obebo" Przybylski. Obecnie trwają oczekiwania na podanie klasyfikacji zespołowej. Wiele wskazuje na to, że toruńsko-warszawska ekipa w cyklu SSS Racing zwyciężyła także w zestawieniu teamów.

Autor: Automobilklub Toruński