Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Darek Małkiewicz z Motosport Team Toruń w Gostyniu zajął wysokie 5. miejsce w Supermoto.

Toruń z sukcesami wśród supermotocyklistów

Data publikacji: 2012-07-04

Zawodnicy Automobilklubu Toruńskiego po dwóch rundach pucharu kraju w supermoto plasują się w czołówkach swoich klas. Do walki w tym cyklu ponownie przystąpił też Dariusz Małkiewicz z Motosport Teamu Toruń.

Lokalizacja zawodów: Toruń, kujawsko-pomorskie

Pierwsza tegoroczna runda mistrzostw i Pucharu Polski Supermoto odbyła się 20. maja na torze w Gostyniu. W klasie C2 z bardzo dobrej strony pokazał się Maciej Wiśniewski. Reprezentant Automobilklubu Toruńskiego w oficjalnym treningu pełniącym rolę kwalifikacji zajął znakomitą, czwartą lokatę w gronie niemal dwudziestu startujących. W obu wyścigach był szósty. Na tej samej pozycji sklasyfikowano go również w całych zawodach.

Dobrze podczas inauguracji sezonu zaprezentował się także drugi z zawodników AK Toruńskiego. Mariusz Traczyk startujący w najliczniej obsadzonej klasie C1 pierwszą rundę Pucharu Polski zakończył na dziewiątym miejscu. Może on żałować, że zawody nie trwały dłużej, gdyż jego dyspozycja w tym dniu z każdym kolejnym startem była coraz lepsza. W kwalifikacjach osiągnął piętnasty rezultat, w pierwszym wyścigu był dwunasty, w drugiej odsłonie finału - już ósmy.

Fachowcy od supermoto do Gostynia ponownie wrócili w czerwcu, by wziąć udział w drugiej rundzie mistrzostw i Pucharu Polski. Zawodnicy związani z Toruniem zaprezentowali się równie dobrze, a może nawet ciut lepiej niż w inauguracyjnych, majowych zawodach. Formą ponownie błysnął Maciej Wiśniewski, który ostatecznie zajął szóstą lokatę. Na uwagę zasługuje fakt, że w drugim biegu finałowym pokonał szybkiego Bartosza Dembowego, który w klasyfikacji generalnej pucharu jest tuż przed nim. Reprezentant AK Toruńskiego w dotychczasowej klasyfikacji sezonu klasy C2 jest na znakomitym, piątym miejscu, motocyklista zielonogórskiego WallraV Racing Clubu zajmuje czwartą lokatę. Straty obu do "pudła", które w chwili obecnej zamyka tarnowianin Patryk Wąs, nie są jeszcze zbyt znaczne. Po dwóch rundach rywalizacji w C2 sklasyfikowano w sumie 24 zawodników.

Szósta lokata Wiśniewskiego z czerwcowej odsłony pucharu jest tym bardziej cenna, że na tychże zawodach do walki o czołowe lokaty włączył się torunianin Dariusz Małkiewicz. Reprezentant współpracującego z Automobilklubem Toruńskim stowarzyszenia Motosport Team Toruń to bardzo doświadczony zawodnik, mający na swoim koncie spore sukcesy m.in. w motocyklowych wyścigowych mistrzostwach kraju w klasie Supersport i Pucharze Polski w cross country. W PP Supermoto zadebiutował w ubiegłym roku. W tym sezonie planował starty w mistrzostwach kraju, ale jeszcze, póki co, pozostał w pucharze. Popularny "Daras" w pierwszej rundzie z przyczyn zawodowych nie mógł wziąć udziału. W czerwcu przyjechał do Gostynia i od razu zajął piąte miejsce w całych zawodach. Bardzo możliwe, że w kolejnych rundach powalczy o podium.

W klasie C1 raz jeszcze dobry start zaliczył Mariusz Traczyk. Podczas treningu oficjalnego był ósmy. W finałach awansował o oczko wyżej. W obecnej klasyfikacji generalnej sezonu 2012 przy jego nazwisku także widnieje siódemka.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska