Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Trzy Audi R18 e-tron quattro w Le Mans

Trzy Audi R18 e-tron quattro w Le Mans

Data publikacji: 2015-02-06

Koniec czekania: komisja kwalifikacyjna automobilklubu Automobile Club de l?Ouest (ACO) zaakceptowała wszystkie trzy egzemplarze Audi nominowane do startu w 83. edycji 24-godzinnego wyścigu w Le Mans.

Lokalizacja zawodów: Le Mans, -- świat --

Dzięki temu, 13 i 14 czerwca 2015 roku, trzy Audi R18 e-tron quattro wystartują w najważniejszym na świecie wyścigu długodystansowym, w którym Tom Kristensen zgodnie z decyzją organizatora wystąpi jako "Grand Marshal".

Podczas konferencji prasowej w Paryżu automobilklub ACO ogłosił listę, na której znalazło się pięćdziesięciu sześciu kierowców dopuszczonych do udziału w tegorocznej edycji wyścigu w Le Mans. Audi, zwyciężając w ubiegłym roku w Le Mans już po raz trzynasty, wcześniej zagwarantowało sobie miejsce w klasie LMP1. Zwycięski team sprzed roku: Marcel Fässler, André Lotterer i Benoît Tréluyer, w tym sezonie będzie walczyć o kolejną wygraną w Audi R18 e-tron quattro z numerem startowym "7".

Do ograniczonego grona startujących, na mocy decyzji komisji kwalifikacyjnej, dołączyły dwie załogi zespołu Audi Sport Team Joest. Lucas di Grassi, Lo'c Duval i Tom Kristensen pojadą w wyścigowej hybrydzie z numerem "8", a Filipe Albuquerque, Marco Bonanomi i nowicjusz René Rast, w samochodzie z numerem "9".

- Cieszymy się, że ACO zaakceptował wszystkie trzy nasze nominacje - powiedział szef Audi Motorsport dr Wolfgang Ullrich, który podobnie jak Chris Reinke, kierownik ds. LMP, gościł w Paryżu. - Audi wystartuje w Le Mans po raz siedemnasty z rzędu, a wystawione przez nas modele hybrydowe są obecnie nie do pobicia. W tym roku w szranki stanie kolejny, nowy konkurent. To jasny dowód, że wyścigi prototypów
i Długodystansowe Mistrzostwa Świata (FIA-WEC) mają się doskonale.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska