Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
VI runda VW Castrol Cup deszczowe zmagania na torze Brno

Deszczowe zmagania na torze Brno

Data publikacji: 2014-09-14

Pierwszy wyścig szóstej rundy VW Casttrol Cup na czeskim torze Automotodrom Brno kierowca ATLAS Racing Team, Maciej Steinhof, rozpoczął z 9. miejsca uzyskując w porannych, deszczowych kwalifikacjach dziewiąty czas w rankingu.

Lokalizacja zawodów: Brno, -- świat --

Po zaciętej walce na 10 okrążeniach krakowianin ostatecznie finiszował na 8. miejscu.

- Dzień nie zaczął się najlepiej. Źle ustawiliśmy samochód, przez co startowałem dopiero z 9. pozycji. Sam start był dobry. Niestety popełniłem dwa błędy. W połowie wyścigu na mokrej nawierzchni zużyły mi się opony, przez co nie mogłem już dogonić rywali. Nie jestem zadowolony z dzisiejszego wyścigu, zwłaszcza, że do tej pory zawsze bardzo dobrze radziłem sobie na mokrym torze i lubię takie warunki. Dziś muszę dobrze wypocząć, aby jutro stawić się na drugim wyścigu w dobrej formie - wyjaśnia Maciej Steinhof.

Piątkowe sesje treningowe także odbyły się w deszczu. Samochody wyjechały na tor na oponach przeznaczonych na mokrą nawierzchnię. Macieja Steinhofa wspierają podczas startów firmy ATLAS, Dragon i Viverto.

Drugi wyścig VI rundy VW Castrol Cup odbędzie się w niedzielę, 14 września, o godz. 11:00. Kierowcy pucharowych Golfów GTI pokonają 10 okrążeń czeskiego toru. Do końca sezonu pozostały trzy wyścigi podczas 2 rund: Brno i Poznań.

RANKING VW CASTROL CUP
VI RUNDA, AUTOMOTODROM BRNO - 1 WYŚCIG, 10 OKRĄŻEŃ

1. Kupcikas Robertas
2. Kisiel Jan
3. Kruger Jeffrey
4. Gelzenis Jonas
5. Fluch Marcus
6. Litwin Jakub
7. Gadomski Michał
8. STEINHOF Maciej
9. Korzeniowski Krystian
10. Krężelok Paweł

Autor: Informacja prasowa

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska