Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
WILLIAMS MARTINI RACING ? dwie legendy razem w FORMULE 1

Dwie legendy razem w FORMULE 1

Data publikacji: 2014-03-06

MARTINI, po 6 latach przerwy, powraca do Formuły 1 jako tytularny partner legendarnego zespołu Williams. MARTINI, światowy lider w kategorii wermutów oraz Williams, ogłosili dziś w Londynie początek wieloletniej współpracy.

Lokalizacja zawodów: , -- świat --

Dzięki temu od 2014 roku na torach Formuły 1 pojawi się WILLIAMS MARTINI RACING, który uosabia wartości wspólne dla obu ikon tej najbardziej prestiżowej serii wyścigowej.

- Z nieskrywanym zachwytem i radością witamy MARTINI w rodzinie Williams. Jesteśmy niezwykle podekscytowani rozpoczęciem nowego rozdziału w naszej wspólnej historii, której wyrazem jest WILLIAMS MARTINI RACING - powiedział Sir Frank Williams, założyciel i szef zespołu Williams. - Zarówno Williams, jak i MARTINI mogą pochwalić się bogatą historią w świecie sportów motorowych. Łączą nas także wspólne wartości oraz ogromna pasja do wyścigów, dlatego nasza współpraca to naturalna kolej rzeczy. To będzie absolutnie wyjątkowe przeżycie ponownie zobaczyć charakterystyczne pasy MARTINI Racing w Formule 1, i to właśnie po stronie zespołu Williams - dodaje.

W ramach partnerstwa, MARTINI Racing zyskało wyłączne prawa do nazwy zespołu. Oprócz tego jego legendarne barwy ozdobią tegoroczny model samochodu wyścigowego, którym jest Mercedes FW36. Nowy bolid WILLIAMS MARTINI RACING zadebiutuje na torze już 16 marca podczas pierwszego wyścigu w tym sezonie, który odbędzie na torze w Melbourne, w Australii. Charakterystyczne, niebiesko - czerwone pasy pojawią się również na kombinezonach kierowców oraz na strojach wszystkich członków załogi. Za kierownicą samochodów w barwach WILLIAMS MARTINI RACING w sezonie 2014 zasiądą Felipe Massa oraz Valtteri Bottas. Massa to wyjątkowo doświadczony brazylijski kierowca, który z sukcesem walczył do tej pory na torach Formuły 1, a teraz podejmuje kolejne wyzwanie w nowym zespole. Drugim zawodnikiem jest Bottas - Fin debiutujący w wyścigach, który w poprzednim roku pełnił funkcję kierowcy testowego. Członkowie zespołu oraz zaproszeni goście znajdą chwilę wytchnienia w stylowym motorhome w nowej odsłonie. Przenośna siedziba WILLIAMS MARTINI RACING inspirowana będzie MARTINI Terrazza, czyli wyjątkowo klimatycznym miejscem spotkań, z którego roztaczają się niezapomniane widoki na najbliższą okolicę.

- Decyzja o współpracy z Williams była dla nas naturalnym posunięciem, ponieważ zapewnia ona niezrównane możliwości marce MARTINI. Powracając na tor, mamy szansę pokazać naszym konsumentom jedną z naszych największych pasji, czyli wyścigi Formuły 1 - powiedział Andy Gibson, globalny szef marketingu Bacardi oraz prezes Bacaradi Global Brands, który nadzoruje działania marketingowe dla MARTINI i innych marek premium w portfolio Bacardi. MARTINI, poprzez obecność w świecie Formuły 1, zaoferuje konsumentom znacznie więcej niż tylko emocje płynące z wyścigów. Pragniemy przybliżyć im styl życia królujący na padoku, towarzyszący mu prestiż i splendor oraz na nowo odkryć przed nimi włoskie poczucie szyku, które obecne są zarówno na torze, jak i poza nim. Dzięki tej współpracy tworzymy także silną, zintegrowaną platformę marketingową, która oferuje nam wiele dodatkowych możliwości działania. Z wykorzystaniem tych nowych narzędzi wzmocnimy jeszcze bardziej pozycję marki MARTINI -  kontynuuje Gibson.

Z charakterem MARTINI Racing będzie można spotkać się poza torem, a to dzięki atrakcyjnym materiałom oraz wyjątkowo angażującym aktywnościom, które będą towarzyszyły wybranym wyścigom Formuły 1. Pełna aktywacja marki MARTINI? adresowana do fanów rozpocznie się w trakcie najbardziej prestiżowego wyścigu w tegorocznym kalendarzu Formuły 1, czyli podczas Grand Prix Monte Carlo, 25 maja.

MARTINI w Formule 1

Marka MARTINI może pochwalić się długą, ekscytującą historią związaną ze sponsoringiem i wspieraniem świata wyścigów samochodowych. Jej początków należy szukać w 1968 roku, kiedy to powstało Martini Racing. To odważne i ambitne posunięcie zapoczątkowało zupełnie nowy etap w historii sponsoringu. MARTINI było jedną z pierwszych marek spoza świata motoryzacji, która wspierała zespół wyścigowy. Lata 70 XX w. to wyjątkowy okres w historii MARTINI Racing - w tym czasie na samochodach pojawiły się rozpoznawalne niebiesko - czerwone pasy. Odwzorowują one połączenie wartości i znaków rozpoznawczych zespołu, czyli stylu i zawrotnej prędkości. Te barwy były nieprzerwalnie obecne na torach wyścigowych pomiędzy 1971 a 1996 rokiem.

W 1972 roku MARTINI wykonało pierwszy krok w stronę Formuły 1, wspierając przez jeden sezon zespół Tecno. Następnie, w 1975 roku powróciło jako partner zespołu Brabham, któremu towarzyszyło przez kolejne trzy lata. MARTINI, w latach 2006 - 2008 było również oficjalnym partnerem Scuderia Ferrari, najbardziej utytułowanego zespołu w historii Mistrzostw Świata Formuły 1 FIA.

Wraz z powrotem marki do Formuły 1, nowe pokolenie miłośników motoryzacji z pewnością zakocha się we włoskiej radości życia (Gioia di vivere), którą MARTINI emanuje od lat.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska