Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Włocławianin pojedzie na Narodowym

Włocławianin pojedzie na Narodowym

Data publikacji: 2015-10-22

Ariel Piotrowski na zawodach we Włoszech nabawił się kontuzji. Mimo tego nie zrezygnował ze startu w największym motoryzacyjnym show w Polsce, czyli Verva Street Racing.

Lokalizacja zawodów: Warszawa, mazowieckie

Włocławski kartingowiec nie najlepiej będzie wspominać udział w Superpucharze Bridgestone, który odbył się na torze South Garda we włoskim Lonato. Bardzo silnie obsadzone zawody miały być dla Ariela Piotrowskiego przetarciem przed najważniejszym startem w tegorocznym sezonie, a więc Światowym Finałem ROK. Kartingowiec z Kujaw w trakcie treningów bezpośrednio poprzedzających rywalizację w Bridgestone Supercup doznał kolejnego w tym sezonie pęknięcia żeber. W trakcie krajowego sezonu kilkukrotnie zmagał się z podobnymi dolegliwościami.

- Tym razem to jest zupełnie nowy uraz, a nie odnowiona kontuzja - mówi Ariel Piotrowski. - Tym bardziej bolesny, że nabawiłem się go w zasadzie w dniu trzydziestych urodzin. Ten "prezent" uniemożliwił mi start w Światowym Finale ROK, na którym bardzo mi zależało. Udział w obu zawodach miał mi dać możliwość skonfrontowania moich aktualnych umiejętności z europejską i światową czołówką kategorii Super ROK, a co za tym jeszcze idzie - bardzo cenne doświadczenie.

Kontuzja bynajmniej nie zniechęciła Ariela Piotrowskiego do dalszych treningów i startów w kartingu.

- Jeżeli ktoś ma charakter sportowca, to wszelkie porażki i przeciwności losu najczęściej jeszcze bardziej motywują go do działania - stwierdza trzydziestoletni włocławianin. - W kolejnym sezonie z pewnością powinno być lepiej. Tegoroczny mimo wielu przeciwności bynajmniej nie był stracony. To był okres bardzo cennej nauki, która w niedalekiej przyszłości z pewnością będzie procentowała.

Ariel Piotrowski tegoroczny sezon zakończy prawdziwą "wisienką na torcie". Już w najbliższą sobotę wraz z grupą innych kartingowców weźmie udział w pokazowym wyścigu w ramach największego motoryzacyjnego show w naszym kraju, czyli kolejnej edycji Verva Street Racing. Wydarzenie te odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Weźmie w nim udział cała grupa prawdziwych gwiazd różnych dyscyplin sportów motorowych. Organizatorzy spodziewają się, że na trybunach zasiądzie komplet publiczności.

- Pęknięte żebra nadal mocno dokuczają, jednak środki przeciwbólowe i rozsądna, ostrożna jazda powinny umożliwić mi ten występ - podkreśla kierowca z Włocławka. - Tam nie będzie chodziło o wynik sportowy. Mamy pojechać wyłącznie pokazowo, więc jestem przekonany, że dam radę. Jazda na takim stadionie w obecności kilkudziesięciu tysięcy kibiców to będzie z pewnością niezapomniane przeżycie.

Autor: Tomasz Niejadlik

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska