Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Tomasz Andrzejewski zwycięzcą pierwszej rundy Włocławskiego Mistrza Kierownicy 2

Walka o tytuł rozpoczęta!

Data publikacji: 2011-04-19

W minioną niedzielę Automobilklub Włocławski zorganizował pierwszą eliminację Włocławskiego Mistrza Kierownicy. Impreza obfitowała w szereg niespodzianek, niestety nie dla wszystkich pozytywnych.

Lokalizacja zawodów: Włocławek, kujawsko-pomorskie

Na starcie zjawiło się 5 załóg gotowych zmierzyć się w 9 próbach sportowych, zlokalizowanych przy Pałacu Bursztynowym i Hali Mistrzów we Włocławku. Niespodzianką, zarówno dla kibiców jak i samych współzawodników, był udział... Tomasza Andrzejewskiego. Ubiegłoroczny Mistrz mimo braku własnego samochodu pojawił się na trasie rajdu - tym razem w Hondzie CRX, którą jeździł na zmianę z jej właścicielem Andrzejem Pietrzakiem.

- To jest silniejsze ode mnie. Dopiero na rajdach wiem, że żyję - uśmiecha się Andrzejewski.

Mimo nieznajomości specyfiki auta udało mu się pokonać Andrzeja Pietrzaka, który zakończył rywalizację na II miejscu.
Udany debiut zaliczył wychowanek Automobilklubu Włocławskiego - Paweł Kowalewski. Spokojna i przemyślana jazda zapewniła 19 letniemu kierowcy Hondy Civic III miejsce. Niewielkie problemy z autem miał kolejny debiutant - Piotr Zasada, który w walce o Mistrzostwo uplasował się na IV pozycji. Na placu przy Pałacu Bursztynowym zabrakło jednak jednego z pretendentów do tytułu Włocławskiego Mistrza Kierownicy - jeżdżącego na co dzień VW Polo - Łukasza Bajuka.

Najmniej przyjemnie I eliminacja zakończyła się dla gości z poza Włocławka. Dwie załogi z Golubia-Dobrzynia z powodu awarii na treningu były zmuszone zrezygnować z rajdu jeszcze przed jego rozpoczęciem. Problemy z dostawą prądu wyeliminowały także Oskara Roszkowskiego z Płocka, który zakończył rywalizację po trzeciej próbie.

Wszystkie biorące udział w niedzielnej imprezie auta startowały w klasie 3, dlatego wyniki pokrywają się z klasyfikacją generalną. Ogromne wsparcie kibiców i lokalnych mediów, a także dobra pogoda zapewniły sportową rywalizację i udane rozpoczęcie rajdowego sezonu we Włocławku.

Klasyfikacja generalna:
1. Tomasz Andrzejewski, Laura Nawrocka (Włocławek, Honda CRX, 1,6)
2. Andrzej Pietrzak, Piotr Koper (Włocławek, Honda CRX, 1,6)
3. Paweł Kowalewski, Szymon Nowicki (Włocławek, Honda Civic, 1,6)
4. Piotr Zasada, Maciej Zasada (Włocławek, Peugeot 205 GTi, 1,6)
5. Oskar Roszkowski, Arkadiusz Tyc (Płock, Mitsubishi Colt, 1,6)

Autor: Laura Nawrocka

Galeria fot. Laura Nawrocka Tomasz Andrzejewski zwycięzcą pierwszej rundy Włocławskiego Mistrza Kierownicy 2 - 1Tomasz Andrzejewski zwycięzcą pierwszej rundy Włocławskiego Mistrza Kierownicy 2 - 2Tomasz Andrzejewski zwycięzcą pierwszej rundy Włocławskiego Mistrza Kierownicy 2 - 3Tomasz Andrzejewski zwycięzcą pierwszej rundy Włocławskiego Mistrza Kierownicy 2 - 4Tomasz Andrzejewski zwycięzcą pierwszej rundy Włocławskiego Mistrza Kierownicy 2 - 5

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska