Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Wyścigi w ramach Mazurskiego Moto Show zakończyły się życiowym sukcesem Wojtka Ludwisiaka.

Torunianin wygrał i prowadzi w mistrzostwach

Data publikacji: 2012-08-25

Mazurska runda krajowego czempionatu w sprincie na 1/4 mili okazała się niezwykle szczęśliwa dla Wojciecha Ludwisiak. Kierowca Mercedesa SL55 AMG zwyciężył w klasie Street RWD i jest o krok od mistrzowskiego tytułu.

Lokalizacja zawodów: Ełk, warmińsko-mazurskie

Ultraszybkie samochody i motocykle zagościły w Ełku już po raz kolejny. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych rund SSS Racing 2012, także na Mazurach zameldowali się zawodnicy związanego z Automobilklubem Toruńskim Adex MTC Teamu.

Wyścigi w ramach Mazurskiego Moto Show zakończyły się życiowym sukcesem jednego z torunian. Wojciech Ludwisiak wygrał jedną z dwóch najliczniej obsadzonych w tegorocznych mistrzostwach klas - Street RWD.

Posiadacz czarnego Mercedesa SL55 AMG w tym sezonie bardzo solidnie przygotował swoją "gwiazdę" do sprintu na "ćwiartkę". Całkiem dobrze wypadł już podczas inauguracji sezonu SSS Racing na warszawskim Bemowie. Był to zwiastun kolejnych, jeszcze bardziej udanych startów i jeszcze szybszych przejazdów. Pod koniec maja stanął na najniższym stopniu podium Street RWD podczas wielkiej imprezy Extremizer Motor Show - poprzedniej rundy mistrzostw, która odbyła się na lotnisku Rudniki pod Częstochową. W międzyczasie święcił jeszcze triumfy w zawodach nieco niższej rangi.

Największy dotychczasowy sukces przyszedł jednak w ubiegłą niedzielę w Ełku. Driver z Mercedes Toruń Club AT wygrał eliminacje, notując najlepszy czas przejazdu spośród wszystkich startujących w tejże klasie. W wyścigach znakomicie spisywał się nie tylko Mercedes, ale i jego kierowca, który uzyskiwał bardzo dobre czasy reakcji na starcie (nawet 0,07s!). Pocisk AMG w półfinale bez większego kłopotu poradził sobie z 650-konną Toyotą Suprą. Do pierwszej czwórki nie wszedł z kolei inny bardzo mocny "Japończyk" ścigający się w Ełku - Nissan 300ZX o mocy 750 KM.

W finale Ludwisiak zmierzył się z kierowcą tuningowanego BMW M5 E60. Torunianin wygrał ten pojedynek. Dzięki triumfowi na Mazurach kierowca czarnego Mercedesa tuż przed ostatnią rundą mistrzostw wskoczył na pozycję lidera klasie Street RWD. W zasadzie już zapewnił sobie miejsce w pierwszej trójce na koniec sezonu. Do zdobycia tytułu mistrza kraju bez względu na inne rozstrzygnięcia wystarczy mu drugie miejsce podczas finałowej, wrześniowej rundy w Białej Podlaskiej.

- Jestem bardzo szczęśliwy, bo prawdę mówiąc nie spodziewałem się pozycji lidera po dotychczasowych rundach - mówi zawodnik Adex MTC Teamu. - Niesamowity klimat w Ełku robiły tysiące widzów, którzy przyszli oglądać zawody. To były prawdziwe tłumy. Na plus należy zaliczyć również bardzo dobrą jak na polskie warunki nawierzchnię. Wielu zawodników dzięki temu notowało świetne rezultaty.

Na uwagę zasługuje zwłaszcza rekordowy czas przejazdu Przemysława Badowskiego w motocyklowej klasie Moto Extreme. Jeździec ekstremalnie przygotowanej do wyścigów równoległych Suzuki GSX-R Hayabusa uzyskał niesamowity wynik ET = 08,967s! Pod koniec czterystumetrowego odcinka pędził z prędkością przekraczającą 265km/h. Ciekawostką jest też udział... Fiata 126p w klasie Street RWD, tej samej w której zwyciężył Wojciech Ludwisiak. Posiadaczowi tuningowanego malucha bynajmniej nie można odmówić odwagi i ambicji, choć jego auto osiągało czasy o niebo gorsze od najszybszych streetowych maszyn. Kierowca fiacika ostatecznie został sklasyfikowany na 15. miejscu w klasie.

Zdecydowanie trudniejszych rywali miał za to drugi z reprezentantów Automobilklubu Toruńskiego i Adex MTC - Paweł Kowalski. Ubiegłorocznemu mistrzowi Polski "wszechklas" (tytuł King of Poland) przyszło rywalizować z bardzo mocną litewską koalicją. W dragowej klasie RWD Turbo, w której rywalizuje warszawianin, Litwini wywalczyli cztery pierwsze miejsca. Kowalski był piąty, jednak ten wynik otworzył mu drzwi do obrony klasowego mistrzostwa.

Jacek Ludwisiak, czyli trzeci z muszkieterów Adex MTC, startujący w klasie Street Diesel Mercedesem C30 CDI AMG tym razem był dziewiąty.

Zwycięstwo w Street RWD dawało Wojciechowi Ludwisiak awans do finałów "wszechklas", czyli kolejnej odsłony King of Poland. Niestety, z przyczyn organizacyjnych ta część zawodów po prostu się nie odbyła.

Adex MTC skupia się nie tylko na rywalizacji o tytuły indywidualne. Zespół, który jest kohabitacją Adex Racing Pawła Kowalskiego i grupą z Mercedes Toruń Club w tym sezonie celuje w zespołowe mistrzostwo kraju.

Ostatnia runda SSS Racing sezonu 2012 odbędzie się 16. września w Białej Podlaskiej.

Autor: Automobilklub Toruński

Komentarz do artykułu

nata napisał(a) dnia: 2012-08-27

Gratulacje !!! Pieknie reprezentujesz Toruń!

Raptor napisał(a) dnia: 2012-08-25

GRATULACJE! Tak 3mać!

Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska