Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Zwieńczeniem sezonu 2012 będzie 60 minutowy Epilog poświęcony pamięci Jana Leśniaka

Weź rodzinę na wyścigi

Data publikacji: 2012-10-11

W dniach 13-14 października do rywalizacji na Torze "Poznań" staną przedstawiciele Wyścigowego Pucharu Polski i Pucharu Maluch Trophy. Na poznańskim obiekcie zobaczymy także zawodników Biegu Pokazowego Formuły Historycznej.

Lokalizacja zawodów: Poznań, wielkopolskie

Z pewnością dodatkową, niemałą atrakcję dla widzów, stanowić będzie pierwszy w historii powstania Wyścigowego Pucharu Polski 60-minutowy Epilog im. Jana Leśniaka, gdzie na tą chwilę zgłosiło się już 19 załóg, a do którego zapisy ciągle trwają.

Zdecydowanie najwięcej zawodników w tym sezonie startuje w Wyścigowym Pucharze Polski. Podczas najbliższego weekendu na Torze "Poznań" o tytuł najlepszego w sezonie 2012 walczyć będzie tutaj około 80 kierowców.

W klasie 1A prowadzi przedstawiciel A. Wielkopolski - Maciej Szkudlarek (33 pkt.) z przewagą 5,5 pkt. nad Karolem Wyka (A. Rzemieślnik) i 11 pkt. nad Tomaszem Zawadą (A. Rzemieślnik). Pudło klasy 1N w całości należy do reprezentantów naszego klubu. Pierwsze miejsce zajmuje Bartosz Knast - 53 pkt., drugie Przemysław Kaźmierczak tracąc tylko jeden pkt. do Bartka, a trzecie Łukasz Janiak - 34 pkt.

W klasie 2 kciuki trzymać będziemy za Jacka Norkiewicza z A. Wielkopolski, mającego obecnie 20 pkt., aby szczęśliwie utrzymał tytuł lidera. Drugie miejsce w tej klasie zajmuje Krzysztof Steinhof (A. Tarnowski), a trzecie Janusz Komorowski (A. Łódzki).

W zmaganiach klasy 3 udziału w tym roku nie wziął nikt z zawodników A. Wielkopolski, a rywalizację prowadzi Paweł Młocek (A. Łódzki), drugi jest Cezary Szlawski (A. Kielecki), a trzeci Adrian Urbaczewski (A. Kujawsko-Pomorski).

W klasie 4 pierwsze miejsce zapewnił już sobie Norbert Stańczyk (Moto-Klub Radom) zdobywając aż 69 pkt., drugi plasuje się zawodnik A. Wielkopolski Krzysztof Ratajczak (AVtek PSS Racing Team) - 46 pkt., a trzeci jest Tomasz Matuszkiewicz również z AW - 27 pkt.

Pierwsze dwa miejsca w 5 klasie należą do przedstawicieli naszego klubu Radosława Kordeckiego - 45 pkt. i Marka Wolf - 34. Marek będzie musiał bronić drugiego miejsca przed Ryszardem Żyszczyńskim (A. Kielecki) który traci do niego zaledwie jedno oczko.

W klasie 6 opanowanej w całości przez zawodników Automobilklubu Wielkopolski pierwsze miejsce zajmuje Andrzej Nawrot - 28 pkt., drugi jest Jarosław Niewiadomski - 22 pkt., a trzeci brat Andrzeja Waldemar - 7 pkt.

W klasie 7 tradycyjnie zobaczymy Gerarda Paczkowskiego (A. Wielkopolski), który ma przed finałową rundą uzbierane już 30 pkt.

Ciekawej walki o pierwszą lokatę spodziewać możemy się w klasie 8, gdzie Łukasz Rawecki (A. Wielkopolski) prowadzi zaledwie 2 pkt., a z pewnością na pierwsze miejsce w sezonie 2012 ochotę ma również Andrzej Grigorjew (A. Polski). Trzeci jest Arkadiusz Siewierski (A. Rzeszowski).

W klasie 9 pierwsza trójka również ulec może jeszcze przetasowaniu, w tej chwili zawodnicy A. Wielkopolski rozdzielili pudło między siebie w następujący sposób: pierwszy jest Robert Abramczyk - 50 pkt., drugi Dawid Bokej - 45 pkt., a trzeci Józef Dziób - 33 pkt.

Do wyścigów w ramach zmagań Pucharu Maluch Trophy tym razem zgłosiło się 23 kierowców. Dzięki stworzeniu tej klasy popularny niegdyś "Maluch" powrócił na tory wyścigowe. W klasyfikacji sezonu 2012 oglądaliśmy zmagania przedstawicieli dwóch klas: DIV 1 i DIV 2. W dywizji 1 prowadzi Konrad Tadla (A. Wielkopolski) - 50 pkt., drugi jest jego kolega klubowy Kamil Osóbka - 49 pkt. a trzeci Jarosław Hercog (A. Częstochowski) - 47 pkt. Tak mała różnica punktowa zapowiada bardzo ciekawą walkę o ostateczne zwycięstwo w klasyfikacji generalnej sezonu. W dywizji 2 Christophe Carion (A. Wielkopolski) - 37 pkt., ma zdecydowanie większą przewagę nad rywalami, niż Konrad Tadla z DIV 1. Mimo wszystko obawia się, że jego Fiat 126 p z 1978 r. może ulec awarii i Paweł Kopacz (A. Galicyjski) lub Przemysław Szulc (A. Wielkopolski) stanie mu na przeszkodzie do wygranej.

Wszystkich sympatyków wyścigów samochodowych serdecznie zapraszamy w najbliższy weekend na Tor "Poznań", sportowych wrażeń z pewnością nie zabraknie. Widowiska, jakie zapewnią kierowcy Wyścigowego Pucharu Polski reklamować nie trzeba, właściciele "maluchów" również obiecują ciekawą rywalizację, a do wyścigowego zaproszenia dołączają się kierowcy "bolidów" startujących w biegu pokazowym Formuły Historycznej, których w ten weekend do Poznania zjedzie się dwunastu.

Zwieńczeniem sezonu 2012 będzie 60 minutowy Epilog poświęcony pamięci Jana Leśniaka, człowieka o niekonwencjonalnej osobowości, którego zasług dla wyścigów samochodowych, i nie tylko, nie sposób tutaj wymienić.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA SPĘDZENIE NAJBLIŻSZEGO WEEKENDU WRAZ Z RODZINĄ NA TORZE POZNAŃ! WJAZD NA WYŚCIGI JEST BEZPŁATNY!

Szczegóły na stronie: www.aw.poznan.pl

Autor: Automobilklub Wielkopolski

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska