Ogłoszenia sprzedaż samochodu
W niedzielę rusza rywalizacja o pierwszy w historii Puchar MotoPark Toruń.

Pojadą o Puchar MotoParku

Data publikacji: 2011-09-17

Wystarczy tylko prawo jazdy kategorii B, sprawny technicznie samochód i kask. Do pokonania będzie kilka bramek i drogowych pachołków. Startować może każdy. Warto tym bardziej, gdyż zwycięzca zgarnie pierwszy, historyczny puchar "Moto-Park Toruń.

Lokalizacja zawodów: Toruń, kujawsko-pomorskie

Kierowcy, chętni wziąć udział w pierwszych zawodach o Puchar "Moto-Park Toruń" powinni zgłosić się do siedziby Automobilklubu Toruńskiego przy ulicy Ducha Św. 5 w Toruniu. Formalności będzie można również załatwić w dniu zawodów, 18. września, do godziny 9.30. Wpisowe wynosi 50 zł dla osób zrzeszonych w klubach PZM lub 120 zł dla pozostałych uczestników. Na spory bonus mogą liczyć panie, które za udział w niedzielnych zawodach zapłacą tylko 30 zł.

Kierowcy zostaną podzieleni na sześć klas w zależności od pojemności silnika. W ostatniej grupie wystartują właściciele samochodów czteronapędowych. Do rywalizacji może przystąpić każdy, kto posiada prawo jazdy kategorii B, sprawny technicznie samochód oraz kask. Nie wymagane jest posiadanie rajdowej licencji czy półki na ścianie ze złotymi pucharami. Zawody skierowane są głównie do kierowców-amatorów chcących w bezpiecznych warunkach sprawdzić swoje umiejętności w szybkim i sprawnym prowadzeniu auta.

Na zawodników czekać będą co najmniej cztery próby sportowe, wszystkie zlokalizowane na asfaltowej części toruńskiego toru rallycrossowego przy ulicy Bielańskiej 66 (obiekt Moto-Park). Nie wykluczone też, że kierowcy pojadą kilka "oesów" na torze kartingowym przy Motoarenie. Niektórzy zawodnicy, którzy już zadeklarowali start w niedzielnych zawodach, chwalą inicjatywę organizatorów, którzy postanowili ufundować miłośnikom sportów motorowych ściganie się po profesjonalnym torze. Warto dodać, że to właśnie na obiekcie "MotoParku" organizowana była jedna z rund ogólnopolskich zawodów driftingowych, czy też popularne zloty BWW. Charakterystykę i układ toru chwalą nie tylko drifterzy z całej Polski. MotoPark jest też gospodarzem cyklicznych "Pojeżdżafffek Subaru" oraz imprez organizowanych przez różne koncerny samochodowe.

Warto więc wybrać się w niedzielę, 18. września, na tor przy Bielańskiej 66 i spróbować swoich sił. Puchar czeka. 

Więcej informacji można uzyskać w siedzibie Automobilklubu Toruńskiego przy ulicy Ducha Św. 5 lub pod numerem telefonu: 56/ 62 283 61.

Autor: Michał Jasiński

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
motosport AKTUALNOŚCI TESTY FOTOREPORTAŻ MODELE MOTOSPORT
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska