Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
1 Rajd Parkowy debiut z rekordem

Debiut na parkowych alejkach

Data publikacji: 2015-03-27

Rekordowa liczba 43. kierowców elektrycznych rajdówek zgłosiła chęć udziału w 1. Rajdzie Parkowym. Impreza będzie wyjątkowa również z uwagi na nowe lokalizacje mini-odcinków specjalnych, a będą nimi alejki Parku Miejskiego.

Tak wysokiej frekwencji "małe rajdy" dawno nie widziały. Lista zgłoszeń rajdu, rozgrywanego po raz pierwszy na asfaltowych alejkach Parku Miejskiego, mieści aż 43 nazwiska z całej Polski. Gród Kopernika już 29. marca ponownie będzie gościł zawodników z Warszawy, Chełma, Poznania, Łodzi czy Suchacza. Do Torunia przyjadą także kierowcy z Kowalewa Pomorskiego, Lubawy i Nowego Miasta Lubawskiego. W Parku przy Szosie Bydgoskiej nie zabraknie oczywiście silnej reprezentacji miejscowych miłośników rajdów w skali 1:10, z aktualnym liderem "generalki" - Bartkiem Blachowskim na czele.

Organizatorzy 1. Rajdu Parkowego zaplanowali 8 prób sportowych, które zlokalizowane będą na asfaltowych alejkach Parku Miejskiego na Bydgoskim Przedmieściu. Kilka "oesów" przebiegać będzie wokół wyremontowanej fontanny, a śliska nawierzchnia granitowych płyt może zapewnić sporo emocji i widowiskowych przejazdów. Zawodnicy przemieszczać się będą po dość wąskich drogach, jednak naturalna sceneria i malownicze krajobrazy toruńskiego Parku dodzą z pewnością kolorytu małym zawodom.

Do walki o kolejne punkty w Rajdowych Mistrzostwach Torunia modeli RC ruszy cała czołówka toruńskiego czempionatu. Po pechowej inauguracji sezonu, fotel lidera z pewnością będzie chciał odzyskać Michał Wieczorkowski z Warszawy. W ostatnim momencie zgłosił się do Rajdu Parkowego w nowej dla siebie maszynie - Fordzie Fiesta WRC na podwoziu Tamiya XV-01. Treningi pokazały jednak, że auto i kierowca są gotowi do walki o najwyższe miejsca. Debiutujący w namocniejszej klasie WRC Bartek Blachowski, aktualny lider "generalki", tanio skóry jednak nie sprzeda. Płynna i precyzyjna jazda, jaką zawsze możemy oglądać w wykonaniu tego młodego kierowcy, nieraz pokazała "mistrzom" styl w jakim warto wygrywać. Sporo walki zapowiada się także w słabszych klasach. Kierowcy dysponujący autami o mniejszych mocach wcale nie rezygnują z walki o podium. Małe rajdy już kilkukrotnie pokazały, że teortycznie słabsze auta mogą wygrać z królewską klasą WRC. Nowe trasy i nowe nawierzchnie z pewnością wyrównają walkę i nikt nie będzie mógł czuć się tutaj pewnie. Sporo w ostatecznych rozrachunku może namieszać także pogoda - zmienne opady, prognozowane na niedzielę, jednym ułatwią jazdę, a drugim mogą pokrzyżować plany o zwycięstwie. Zapowiadają się więc spore emocje i nieprzewidywalne rozstrzygnięcia.

Rajdówki na starcie 1. Rajdu Parkowego pojawią się o godzinie 10:00. Zawodnicy startować będą w 1-minutowych odstępach. Wręczenie nagród i pucharów odbędzie się ok. godziny 17:30.

1. Rajd Parkowy rozgrywany jest dzięki pomocy i wsparciu Urzędu Miasta Torunia, a w szczególności Wydziałowi Środowiska i Zieleni.

Więcej informacji na stronie www.rc.tkm.torun.pl

Autor: Michał Jasiński

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska