Ogłoszenia sprzedaż samochodu
1 Rajd Zimowych Bezdroży zapowiedź

Szutrem zamiast śniegiem

Data publikacji: 2017-03-17

Rajdowy sezon w Toruńskiej Lidze Rajdowej modeli RC tradycyjnie rozpoczynają imprezy zimowe. I tradycyjnie na odcinkach specjalnych nie zobaczymy... śniegu. W niedzielę, 19. marca do walki o pierwsze punkty ruszają miłośnicy off-roadu.

W tym roku cykl zawodów dla terenowych modeli RC, Toyota Adventure Gothica, rozpoczyna 1. Rajd Zimowych Bezdroży. To nowość w kalendarzu imprez off-roadowych, a tych w sezonie 2017 będziemy mieli aż 8. Kierowcy po raz pierwszy spotkają się też na Rajdzie Wakacyjnym i Rajdzie Tropiciela. Jak mówią organizatorzy - to był postulat zawodników, by spotykać się częściej. Stąd tak rozbudowany cykl.

1. Rajd Zimowych Bezdroży rozegrany zostanie w najbliższą niedzielę, 19. marca na malowniczych alejkach polany "Katarzynka". To chyba ulubione miejsce spotkań modelarzy przeróżnych maszyn - zarówno jeżdżących jak i fruwających. Różnorodność tras i nawierzchni gwarantuje emocje do samego końca, a kierowcy muszą się trochę natrudzić by odpowiednio przygotować swoje rajdówki do walki z terenem. Niektórzy z pewnością pamiętają jeszcze pierwszą imprezę rozgrywaną w tym miejscu - lejący się z nieba żar i długie, zakurzone proste. Ale ta nauka nie poszła w las i dzisiaj organizatorzy zapewniają, że nie trzeba mieć nóg antylopy by dojechać w całości do mety.

Trasa 1. Rajdu Bezdroży będzie podzielona na dwa etapy i poprowadzi nieznanymi jeszcze przez kierowców odcinkami. Rajdówki spotkają pod swoimi koła ubity szuter, luźny piasek, spore nierówności i pustynną trawę. Prognozy nie zapowiadają kolejnego upału, więc pozimowy brak kondycji nie powinien być w niedzielę przeszkodą do walki o podium.

Na liście zgłoszeń pierwszej off-roadowej imprezy w tym roku widnieje blisko dwadzieścia nazwisk, z Torunia, Bydgoszczy, Poznania czy nadmorskich miast. Na polanie "Katarzynka" zamelduje się aktualny i pierwszy w historii mistrz rajdów terenowych, Michał Jasiński z Subaru Poland RC Team. Obrońcy tytułu, który jak pisze na swoim profilu FB boryka się z kłopotami elektroniki w swoim Traxxasie, z pewnością zagrozić będzie chciał Jakub Matuszewski czy Mateusz Kuligowski, planujący w tym sezonie starty we wszystkich rundach. Rozkręca się też Adrian Kajmann, wielokrotny zwycięzca w rajdach płaskich. Zagadką pozostaje występ Tomka Czepiela w klasie Open - to jedyny mogel typu "buggy" w całej stawce. Silni powracają na toruńskie bezdroża reprezentanci Ciesielscy Teamu i pozostali zawodnicy spragnieni jazdy po bezdrożach. Zapowiada się pełna emocji i "zimowego kurzu" niedziela.

O zwycięstwo powalczą też... uczestnicy konkursu "Toyota szuka rajdowego kierowcy". Dziesięciu najlepszych pretendentów do tej roli, po ceremonii wręczenia pucharów w 1. Rajdzie Zimowych Bezdroży, sprawdzi się w teście zręcznościowym. Zawodnicy otrzymają testowy model Traxxasa Slash 4wd i będą mieli do pokonania trzy techniczne próby. Dwa najlepsze czasy będą liczone do ogólnej klasyfikacji, gdzie po podliczeniu punktów z części teoretycznej organizatorzy wyłonią tego jedynego, najlepszego. Trzymamy kciuki!

Start pierwszego zawodnika zaplanowano na godzinę 10:00. Uroczyste zakończenie i wręczenie nagród odbędzie się ok. 16:00. Później na trasę wyruszą kierowcy walczący o fotel w zespole Toyota Bednarscy Team. Cała impreza zakończy się około godziny 17:00.

Autor: Michał Jasiński

mazda6_bednarscy
Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska