Ogłoszenia sprzedaż samochodu
JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Rajdowy klasyk w małej skali -  11. Rajd Toruński

Toruński dla Torunia?

Data publikacji: 2014-04-22

Hegemonia kierowców ze Stolicy ostatnio pod toruńską Motoareną nieco osłabła. Atakowi "pierników" oparł się jedynie Igor Stasz, aktualny mistrz. Teraz zawodników czeka rajdowy klasyk - 11. Rajd Toruński. Czy gospodarze przejmą całe pudło?

Walka o tytuł rajdowego mistrza Torunia modeli RC w sezonie 2014 nabiera rozpędu. Po pierwszych sukcesach warszawskichkierowców, do głosu zaczęli dochodzić modelarze z Grodu Kopernika, zajmując podczas ostatnich zawodów aż 2 miejsca na podium. W najbliższą niedzielę, 27. kwietnia, zawodnicy powrócą na oesy, a okazją do walki o kolejne punkty w "generalce" będzie rajdowy klasyk - 11. Rajd Toruński.

Wszystkie odcinki specjalne 11. Rajdu Toruńskiego zlokalizowane będą na asfaltowym parkingu Hali Makro. Organizatorzy planują osiem prób sportowych, przejeżdżanych w 4 pętlach. W przerwach między etapami kierowcy będą mieli czas na serwisowanie swoich elektrycznych maszyn, a kibice do zajrzenia do rajdowej kuchni w małej skali.

Niedzielny rajd zapowiada się naprawdę gorący i ekscytujący. Na liście zgłoszeń pojawiły się nazwiska kierowców z czołówki tabeli, a sytuacja "w czubie" robi się mocno napięta. Po pierwszych sukcesach "zagranicznych" kierowców, Igora Stasza (Chełm/Warszawa), Piotr Lipy (Chełm/Warszawa), Tomka Nyca (Warszawa) i Michała Wieczorkowskiego (Warszawa), do walki o podium w ostatnim rajdzie mocno włączyli się Tomek Buller (Toruń) i Waldek Blachowski (Toruń), spychając faworytów pod kreskę. Po piętach kierowców ze Stolicy mocno depczą też bracia Słupczewscy oraz debiutujący w klasie S2000 - Bartek Blachowski. W niedzielę motywacja "miejscowych" będzie tym większa, bowiem już po raz jedenasty rozgrywany będzie rajdowy klasyk Toruńskiej Ligi Rajdowej - Rajd Toruński. Czy reprezentanci gospodarzy staną na wysokości zadania i zgarną wszystkie puchary przewidziane na niedzielny rajd?

Tego nie wiemy, wiemy jednak, że napięcie będzie trzymać do ostatniego metra ósmego oesu. Asfaltowe rajdowy rządzą się bowiem swoimi prawami, a tutaj trudno o urwane koło czy zablokowany przez szuter układ kierowniczy. Precyzyjne ustawienia rajdówki, odpowiednie opony i nastawy zawieszenia mogą okazać się kluczem do zwycięstwa. Kto później zahamuje, szybciej wyjdzie z zakrętu, nie lądując w międzyczasie na taśmach i pachołkach - może liczyć na dobry czas.

Start pierwszej załogi przewidziano na godzinę 10:00. Meta rajdu, połączona z ceremonią rozdania nagród, odbędzie się o godzinie 16:30. 11. Rajd Toruński wspierają: Toruński Klub Motorowy, MAKRO, MOSiR, Angraw, Modelmania.pl.

Autor: Michał Jasiński

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska