Ogłoszenia sprzedaż samochodu
13 Rajd Kopernika na torze Poligon zapowiedź

Mały rajd na słynnym Poligonie

Data publikacji: 2016-10-12

Jeździli i trenowali tam Krzysztof Hołowczyc, Jacek Ptaszek czy Marcin Gagacki. Przez wiele lat na betonowych alejkach "Poligonu" o mistrzowskie tytuły walczyli uczestnicy toruńskich "Mini-Maksów". Teraz czas na modelarzy.

Rajd Kopernika to druga, po Rajdzie Toruńskim, najstarsza w Polsce impreza dla miłośników modeli zdalnie sterowanych. Tegoroczna, trzynasta już edycja, będzie miała niecodzienną oprawę. Areną zmagań kierowców elektrycznych rajdówek w skali 1:10 będzie słynny toruński tor "Poligon" przy ulicy Generała Andersa. To tam, na betonowych alejkach i "kaloryferach" od wielu lat o tytuł rajdowego mistrza Torunia walczyli kierowcy z Kujaw i Pomorza. Miłośnicy motorsportu kojarzą to miejsce także z treningów najlepszych polskich rajdowców. Swoje maszyny przed Ogólnopolskim Kryterium Asów testowali Krzysztof Hołowczyc, Jacek Ptaszek czy Marcin Gagacki. I choć nierówny, popękany i pamiętający spalone gumy Skody Fabii WRC i Toyoty Corolli WRC, w niedzielę przywita po raz pierwszy miłośników małych rajdów. Dla niektórych nie będzie to jednak debiut.

13. Rajd Kopernika rozpocznie się o godzinie 10:00, a na starcie zobaczymy blisko trzydziestu kierowców z całej Polski. Uroczysta brama, rozpoczynająca każdy odcinek specjalny, stanie w tym samym miejscu, z którego startowali "duzi rajdowcy". Zawodnicy będą mieli do pokonania blisko osiem prób sportowych, wszystkie związane z trasami "Mini-Maksów". Spękane płyty betonowe nierzadko "darły" opony i były punktem "uwagi" dla kierowców w dużych maszynach. Wie o tym doskonale Piotr Żelisławski ze Skierniewic, który niejednokrotnie za kierownicą Subaru walczył w ogólnopolskim rallysprincie AB CUP. Teraz, znajomość tras może okazać się pomocna w zdobyciu podium za kierownicą "nieco" mniejszej rajdówki - VW Polo WRC w skali 1:10.

Na liście zgłoszeń 13. Rajdu Kopernika, oprócz "Żelika", widnieją już nazwiska aktualnego rajdowego mistrza Torunia modeli RC Bartka Blachowskiego, czy kolejnych faworytów i najlepszych kierowców w poszczególnych klasach - WRC, WRC2, WRC3 i JWRC. Trudna i zdradliwa nawierzchnia może pokrzyżować plany niejednemu kierowcy, połamać niejeden wahacz czy urwać niejedno koło. Trudno więc przed startem prorokować, kto zwycięży. Tych najlepszych, którym dopisze szczęście i unikną awarii sprzętu, poznamy dopiero na mecie. Wręczenie pucharów zaplanowano na godzinę 16:45.

Więcej informacji o 13. Rajdzie Kopernika znaleźć można na stronie organizatora Toruńskiej Ligi Rajdowej modeli RC - www.rc.torun.pl.

Autor: Michał Jasiński

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska