JazdaMiejska.pl | moto magazyn
W zawodach pewnie zwyciężył Radosław Schenker, wywożać z Tolkmicka niemal wszystkie nagrody.

Sybil lata, Rekin jeździ

Data publikacji: 2012-08-05

Niezwykle widowiskowy przebieg miała rywalizacja na odcinkach specjalnych II Rajdu Barkas Kaper Team w Tolkmicku. W efektowny sposób linię mety przekraczał Michał Sybilski, lądując swoim Subaru tuż za nią. Rekin trzymał się ziemi i to on wygrał zawody.

Po raz drugi zawodnicy z Torunia, Głogowa, Suchacza oraz Elbląga rywalizowali w Rajdzie Barkas Kaper Team. 8 lipca spotkali się oni na terenie Domu Kultury i "Orlików" w Tolkmicku startując w drugiej edycji tych zawodów. Dodatkowo, po przejechaniu wszystkich zaplanowanych na ten dzień odcinków specjalnych i wręczeniu nagród oraz pucharów, kierowcy wrócili na trasy aby walczyć o Puchar Burmistrza Tolkmicko. Emocje i napięcie trzymały do końca, a kibice mieli okazję oglądać niezwykle widowiskową jazdę najlepszych modelarzy.

Rywalizację w II Rajdzie Barkas Kaper Team wygrał pewnie Radosław Schenker z Głogowa (Subaru Impreza). Drugi na mecie zameldował się reprezentant gospodarzy - Michał Nowicki, który mimo krótkiego stażu za kierownicą elektrycznej rajdówki, radzi sobie na "oesach" coraz śmielej. Podium uzupełnił Marek Słupczewski startującym słabszym modelem S1600.

Po przerwie, zawodnicy wrócili do ścigania. Na najlepszego czekał puchar burmistrza Tolkmicka, pana Andrzeja Lemanowicza. Tym razem organizatorzy nieco uatrakcyjnili rywalizację wypuszczając na odcinek dwóch kierowców naraz. Taka formuła, podobno nieco do rallycrossu, spodobała się kibicom, którzy w napięciu oglądali goniące się po torze modele. Do półfinału dotarli faworycie zawodów: Radek Schenker, Michał Nowicki, Michał Sybilski oraz Marek Słupczewski. Kolejny wyścig rozstawionych par wyłonił dwóch kierowców, którzy awansowali do ścisłego finału. Spotkali się w nim liderzy Rajdu Barkas Kaper Team: Radek Schenker i Michał Nowicki. Ponownie najlepszy na trasie okazał się kierowca z Głogowa, który wywiózł z Tolkmicka kryształową płytę z wygrawerowanym rajdowym samochodem. Dla pozostałych uczestników zawodów organizatorzy przygotowali pamiątkowe nagrody oraz medale.

Źródło: suchacz.com, zdjęcia: Lorena Iruli.

Autor: Jazda Miejska

Galeria fot. Nadesłane W zawodach pewnie zwyciężył Radosław Schenker, wywożać z Tolkmicka niemal wszystkie nagrody. - 1 W zawodach pewnie zwyciężył Radosław Schenker, wywożać z Tolkmicka niemal wszystkie nagrody. - 2 W zawodach pewnie zwyciężył Radosław Schenker, wywożać z Tolkmicka niemal wszystkie nagrody. - 3 W zawodach pewnie zwyciężył Radosław Schenker, wywożać z Tolkmicka niemal wszystkie nagrody. - 4 W zawodach pewnie zwyciężył Radosław Schenker, wywożać z Tolkmicka niemal wszystkie nagrody. - 5 W zawodach pewnie zwyciężył Radosław Schenker, wywożać z Tolkmicka niemal wszystkie nagrody. - 6 W zawodach pewnie zwyciężył Radosław Schenker, wywożać z Tolkmicka niemal wszystkie nagrody. - 7 W zawodach pewnie zwyciężył Radosław Schenker, wywożać z Tolkmicka niemal wszystkie nagrody. - 8